Unikátní mezinárodní festival Souznění se na Chebsku setkal s velkým úspěchem. Akce již popáté obyvatelům dokázala, že postižení lidé žijí stejně plnohodnotný život, jako nepostižení. „Vystupuji zde již podruhé,“ sdělil jeden z postižených účinkujících Jiří Šolc, který zahrál se svým synem. „Je to opravdu úžasný zážitek. Setkáme se zde s mnoha přáteli a hlavně zde panuje bezvadná atmosféra,“ chválil hudebník.

Koncert v chebské 4. základní škole, v 'Myšárně', zahájil také místostarosta Chebu Miroslav Plevný. „Jsme rádi, že můžeme podpořit tuto akci,“ řekl. „Je dobře, že se Souznění dostalo také přímo do Chebu.“ Zároveň omluvil nepřítomnost chebského starosty Jana Svobody, který je bohužel v zahraničí.
Ačkoliv byl letošní ročník již osmý, v Chebu se pořádá popáté. Organizátor Miroslav Hrbek také osvětlil, proč festival vznikl. „Lidé mají o postižených občas zkreslený názor. Myslí si, že nemohou žít plnohodnotný život.“

Účinkující čekal hned na začátku dne nelehký úkol. Na prvním koncertu chebské škole na ně čekalo plné hlediště 'puberťáků', které jak známo hned tak něco nezaujme. Ale povedlo se to jak Liborovi Geirovi, který zapěl pár písní 'ze života', tak také například muzikantovi a zároveň moderátorovi Romanovi Herinkovi.
„Koncert se mi moc líbil,“ pověděla čtrnáctiletá školačka Lucie z Chebu. „Je dobře, že se také postižení takto zapojují a hrají pro nás, takzvaně 'zdravé'.“