Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Sova uvítala zájemce o kroužky otevřenou náručí a dveřmi

Cheb – Děti se vyřádily na nafukovací skluzavce či horostěně, nejvíc se ale zajímaly o koně.

21.9.2010
SDÍLEJ:

JEN TAK SE PODÍVAT, případně si vybrat některý z nabízených zájmových kroužků, mohli návštěvníci Domu dětí a mládeže Sova Cheb při Dni otevřených dveří. Foto: Foto: archív DDM Sova/ Eva Pupáková

Dům dětí a mládeže (DDM) Sova Cheb zahajuje v říjnu dětské kroužky pro letošní školní rok. Aby se všichni mohli seznámit s nabídkou, uspořádal DDM tradiční Den otevřených dveří.

Největší zájem byl o nafukovací skluzavku a horostěnu. „Už jsem odevzdal přihlášku na kroužek a jdu si to vyzkoušet,“ v letu oznámil Matěj Burjánek, pravidelný návštěvník chovatelského kroužku. Bohužel, pro letošek je jedním z mála. „Zatím máme málo přihlášených chovatelů,“ posteskla si Marta Beranová, vedoucí přírodovědného oddělení DDM. „Byla bych ráda, kdyby jich přišlo více.“ Jak dodala, největší zájem je o koně. Minulý rok se jezdecký kroužek konal dokonce třikrát týdně.

Také při Dni otevřených dveří směřovalo nejvíc návštěvníků právě k poníkům, ale stranou zájmu nezůstalo ani karaoke. Sovou se tak ozývaly pěvecké výkony nejrůznější kvality.

Ještě před samotným zahájením akce se v Poohří konal už pátý ročník Her bez hranic. Jejich organizátorem bylo sdružení Rokršti, které se Sovou spolupracuje již řadu let. „Tentokrát jsme měli velmi zajímavou atrakci, za kterou jsme zaplatili dvacet tisíc korun,“ uvedla Alena Fialová. „Byla to nafukovací překážková dráha a užili jsme si s ní spoustu legrace. Připomínala televizní soutěže, kdy účastníci nikdy neví, kde spadnou. Po stranách totiž bylo osm velkých srážecích koulí. Ty obsluhovali nezávislí lidé z řad diváků.“

Nechyběla ani hasičská pěna, ve které soutěžící lovili barevné plastové míčky, chytání rybiček, plavba na kanoi či zdravá výživa. Oproti loňskému ročníku ale lovili hráči v lavoru s vodou místo jablek broskve. Ovšem bez použití rukou, jen ústy. Jezdili se i na lyžích. Po souši a ve trojicích.

„Akce se konala v rámci prevence kriminality mládeže města Cheb. To také finančně přispělo,“ doplnila Fialová. Celkem se přihlásilo šest týmů po šesti lidech, organizace se ujali mladí členové občanského sdružení Rokršti. O umístění ani tolik nešlo, jako spíš o zábavu.

Autor: Nataša Šmatová

21.9.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Záběr z kamery vozidla

Tasili zbraň. A tajní policisté jsou teď proto trestně stíhaní

Karlovarský pilot Petr Kopfstein z Team Spielberg skončil v celkovém pořadí Red Bull Air race Masters Class na pátém místě.

Red Bull Air Race: Karlovarský pilot Kopfstein v Masters Class v TOP5

Vzácné poklady na vlastní oči

Zámek Kynžvart - Honosnou šavli knížete Metternicha, rozsáhlou numismatickou sbírku, kroniku města Chebu a mnoho dalších vzácných pokladů mohou vidět návštěvníci zámku Kynžvart.

Svátek oslaví koncertem

Cheb - Vedení města Chebu chystá koncert k 99. výročí vzniku samostatného československého státu. Slavnostní koncert se uskuteční v sobotu 28. října od 19 hodin v Západočeském divadle v Chebu.

Policisté zachránili život mladé dívce

Mariánské Lázně – Čest mottu pomáhat a chránit udělali policisté Jakub Mareš a Vojtěch Procházka. Ti zachránili život třináctileté dívce.

Naši prvňáci už ve středu v Chebském deníku, představíme prvňáčky ZŠ Hazlov

Chebsko - Ve středu 18. října najdete v Chebském deníku prvňáky – ZŠ Hazlov.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení