V prvním kole krajského přeboru zajížděl FK Union Cheb 2001 na hřiště Jiskry Aš. Premiérové utkání nezačalo pro mladý kolektiv Unionu vůbec dobře.

TJ Jiskra Aš 2
FK Union Cheb 2001 2
po poločase 2:2

Ve 2. minutě po útoku domácích z levé strany si centrovaný míč srazil do vlastní branky chebský obránce Klepáček. Union se ještě nestačil z nešťastné branky vzpamatovat a přišla druhá branka, kdy v 6. minutě po rohovém kopu hlavou zvýšil na 2:0 domácí Bárta.
V 18. minutě se dostal do první šance také Union. Po přihrávce Řezáče vypálil Sládeček, ale jeho střelu brankář Čerňanský kryl. Ve 23. minutě vystřelil Šebesta po přihrávce Sládečka prudkou ránu pod břevno, ale brankář Aše vytěsnil konečky prstů na roh.

Ve 27. minutě se po rohu Volfa prosadil ve skrumáži Šebesta a snížil na 2:1. Od vstřelené branky Union převzal iniciativu. Ve 35. minutě střelu Volfa ještě brankář chytil, ale v 39. minutě byl faulován ve vápně právě Volf a nařízenou penaltu s přehledem proměnil Sládeček. Do šaten se šlo tedy za stavu 2:2.

Po změně stran byl aktivnější Union. V 48. minutě po dobře zahraném přímém kopu Řezáče vystřelil Sládeček hlavou nad branku. V 58. minutě měl příležitost Kohout – z pravé strany však netrefil branku.
V 60. minutě trestný kop domácího Bárty zpracoval Houdek, ale přestřelil chebskou branku. Největší šanci rozhodnout utkání měl v 75. minutě Sládeček, který po přihrávce Šebesty tváří v tvář brankáři Aše bohužel pro hosty přestřelil. V 77. minutě měl dobrou příležitost střídající Hudeček, ale ani na dvakrát gólmana nepřekonal.

Oba kolektivy si v závěru utkání vytvořily ještě několik příležitostí, ale na výsledku se už nic nezměnilo, a tak si Union odvezl z Aše zasloužený bod.
Utkání přihlíželo 182 diváků, z čehož byla polovina chebských, kteří po celý zápas vydatně povzbuzovali chebské hráče, za což jim patří poděkování.
Branky: 2. vlastní (Klepáček, 6. Bárta – 27. Šebesta, 39. Sládeček z PK.
ŽK: Maher - Mlčoch, Klepáček, Pilař

Union Cheb: Kunc - Rolník (86. Pilař), Klepáček, Alexa, Dobeš - Mlčoch (68. Tirala), Šebesta, Řezáč, Volf (73. Hudeček) - Kohout, Sládeček. Dále připraveni: Těšínský, Stehlík, Jadlovský, Chmel.

Jiskra Aš: Čerňanský – Bárta, Brožek, Šiler, Schwalb, Houdek, Rádl, Bláha, Střeček, Turták, Maher
Střídačka: Kohuťar, Tkadlec, Petříček, Künzel, Novák, Piner
Rozhodčí: Martin Svatík – František Chrástecký, Ing. Jiří Hrnčál. Delegát: Josef Zdvihal.

„Začátek utkání nám nevyšel, když jsme si již ve 2. minutě vsítili nešťastnou vlastní branku.V 6. minutě jsme dostali druhý gól ze standardní situace. Po obdržených brankách jsme teprve začali hrát tak, jak jsme chtěli. Velmi si cením toho, že naše mladé mužstvo po tomto vývoji nesložilo zbraně. Obrovskou vůlí a bojovností zápas vyrovnalo a nechybělo mnoho a mohli jsme si odvézt všechny body. Závěrem děkujeme fanouškům Unionu za jejich velkou podporu, kterou budou naši mladí hráči i v dalších zápasech potřebovat,“ prohlásil po zápase Miroslav Šebesta, hrající trenér Unionu..
Další mistrovské utkání sehraje Union na domácím stadionu v sobotu 16.8.2008 od 10.15 proti FC Františkovy Lázně.