VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Turnaj karatistů vyhrál Jakub Štursa

Mariánské Lázně - Po skončení domácího miniturnaje si někteří zájemci zkusili i přerážecí techniku

9.1.2009
SDÍLEJ:

Společné foto účastníků mariánskolázeňského oddílového přeboru v karateFoto: Foto: Natálie Malinovská

Mariánské Lázně/Konec roku bývá ve sportovních oddílech spojen s nejrůznějšími ryze domácími akcemi. Nejinak tomu bylo i u mariánskolázeňských karatistů. Ti si uspořádali přebor oddílu v souborném cvičení kata.

V kádru karatistů TJ Lokomotiva Mariánské Lázně je naštěstí dostatek kvalifikovaných rozhodčích, a tak vše probíhalo přísně podle závodních pravidel.
V disciplíně kata proti sobě nastupují dva závodníci. Postupně každý předvede jeden soubor. Po odcvičení trojice rozhodčích zvedne buď modrý nebo červený praporek na znamení, který borec podle ní zacvičil méně chybně.

Nejprve se utkali ti, kteří začali chodit do přípravného kurzu teprve letos v září. V jejich repertoáru byla pochopitelně pouze první kata Heian Shodan. I laikovi bylo na první pohled patrné, kdo chodí na tréninky pravidelně a umí tedy zacvičit na začátečníka velmi obstojně.

To byl případ vítězného Jakuba Štursy. Ten kromě diplomu za první místo obdržel i meč. Prý to je samotný Excalibur. Druhé místo obsadil Tomáš Eibl, třetí skončil Jaroslav Stoklasa.

Špatně si nevedla ani Jakubova máma Miroslava. Ta ale doplatila na absenci bojového výkřiku kiai, jež ke kata patří. Pravidla jsou prostě pravidla a platí všude.

Ani ti, kteří byli vyřazeni v prvních kolech nemuseli zoufat. Ještě se pak utkali v repasáži o třetí místo.

Osm karatistů, kteří mají větší, menší či žádné závodní zkušenosti, startovalo v kategorii pokročilých a cvičilo samozřejmě kata vyšší úrovně. O vítězi bylo od prvních chvil jasno. Stal se jím dlouhodobě nejúspěšnější mariánskolázeňský závodník Marek Rychtr. A to mu to trenér a hlavní rozhodčí v jedné osobě - Robert Csekés - ztížil tím, že musel absolvovat první dvě kola s černými lyžařskými brýlemi na očích. To je v disciplíně, kde hraje každý krok roli, velmi citelný hendikep. Poraženým finalistou se stal Lukáš Brožek, ke třetí příčce se pavoukem opravných zápasů dostal Martin Nguyen.

Po skončení tohoto domácího miniturnaje si někteří zájemci zkusili i přerážecí techniku. Středně velikou dřevěnou desku nejprve zdolali ti menší. Jak se šířka menšila, přišli na řadu ti, co mají v ruce pořádnější úder malíkovou hranou. Nakonec zbyly na zemi v podstatě jen třísky: Ani ty nepřišly nazmar. Jeden z členů si je vzal domů na zátop.

SPOLEČNÉ foto účastníků mariánskolázeňského oddílového přeboru v karate. Nahoře zleva Martin Nguyen, Rostislav Milota, Štěpán Klimko, Lukáš Brožek, Michal Minář, Marek Rychtr, Sandra Kubíčková, Jiří Klimko, Miroslav Štursová, Eda Klečka, Dan Sadílek, Josef Milota, Robert Csekés a Radomír Malinovský. Dole zleva Václav Svoboda, Petr Kakaš, Jaroslav Stoklasa, Jakub Štursa, Tomáš Eibl, Jindřich Eichler a Roman Svoboda.
Foto: Natálie Malinovská

(jomi)

9.1.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

MARIÁNSKÉ LÁZNĚ navštěvují převážně rusky mluvící a němečtí hosté, to chce město nyní změnit a přilákat českou klientelu.

Budou mít nového průvodce

Ilustrační foto.

Zdravotní sestry mohou studovat bez dojíždění

OTÁZKA PRO: Jana Kuchaře, starostu Františkových Lázní

Letošní výlov františkolázeňského rybníka Ameriky má být o mnoho lepší, než to bývalo v předchozích letech. Jaké novinky jsou připravené? A kdy se vlastně výlov koná?

Nebyli to migranti. V lázních se ubytovali pouze pracanti

Mariánské Lázně - „Máme tady uprchlíky,“ tato věta se šířila v posledních dnech na sociální síti. Mariánské Lázně vyděsil vyšší počet cizinců, kteří se objevili v budově bývalé úšovické školy. Podle města i majitele objektu ale nejde o migranty, ale o rumunské zaměstnance, kteří pracují v průmyslové zóně Bory.

Další napadení záchranářů

Plesná - K dalšímu napadení záchranářů došlo v Karlovarském kraji. Tentokrát se terčem útoku stala výjezdová skupina z Lubů.

Přepadení seniorky mladíkovi nevyšlo, tak šel vykrást auto

Cheb - Pěkné kvítko asi bude osmnáctiletý mladík. Ten během jednoho dne stihl přepadnout seniorku a ještě vykrást auto.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení