Přesně po týdnu se v Plzni opět sešli minigolfisté, kteří se v počtu 89 hráčů a hráček utkali o titul Přeborníka Čech. Barvy chebského týmu zde hájilo hned devět zástupců.

Junioři TJ MG Cheb za celé jaro nepoznali porážku a získali tak vítězství v juniorské lize v ročníku 2007-2008. Na červencovém Junior Trophy v Holešově se utkají v baráži o postup do extraligové soutěže družstev.
V soutěži jednotlivců měli Chebští vytýčený jednoznačný cíl – zajistit si postup na Mistrovství České republiky, které se uskuteční na jejich domácí půdě. Tento úkol se většině z nich podařilo splnit a František Nečekal mladší korunoval výborný výkon vynikajícím třetím místem v kategorii mužů, když se umístil za vítězem a nejlepším hráčem celého turnaje Josefem Vozárem z Tempo Praha.
Stříbrnou příčku obsadil se ztrátou jediného úderu Milan Souček z Rakovníka, který o vedení přišel až v napínavém závěru na poslední dráze.
Dagmar Hirschmann (Tempo ) vyhrála ženskou kategorii před dvojicí Jaroslava Fiedlerová a Dana Dočkalová (obě Františkovy Lázně).
Seniorům kraloval Bohumil Pokorný (Ústí n. Labem), na druhém místě skončil Jan Hála (Františkovy Lázně) a třetí místo patří Petru Vlčkovi (Hradec Králové).

Mezi juniory vše skončilo podle předpokladů, vítěz Vít Škaloud (Rakovník), 2. místo Veronika Drbohlavová (Hradec Králové), 3. Pavel Souček (Tempo Praha).

Žákovská kategorie se vyvíjela velice příznivě pro Chebské, když Michal Lojka obsazoval bronzovou pozici. V závěru však byl předstižen zkušenějším hráčem, který ho v odsunul na bramborové umístění. Vítězem se stal Marek Vlček (Hradec Králové), před domácím Josefem Hubingerem a dalším hradeckým žákem Patrikem Soukupem.

Na Mistrovství České republiky si z chebských minigolfistů postup zajistili tito hráči a hráčky: František Nečekal mladší, Jan Wolf, Jana Nečekalová, Jakub Wolf, Lukáš Toman a Michal Lojka.

Ještě před tímto nejvýznamnějším turnajem domácí minigolfové scény se chebští minigolfisté zúčastní dvou turnajů, o jejichž průběhu se dozvíte na sportovních stránkách Chebského deníku.

(jawo)