Unikátní český projekt – Kdesekouří.cz, který spatřil světlo světa teprve před pár dny, už pomáhá mnoha lidem také v chebském regionu.

Webová služba a mobilní aplikace, kterou naleznou zájemci na adrese www.kdesekouri.cz, má za úkol nasměrovat své uživatele do podniků podle toho, jestli se v nich kouří, nebo ne. Uživatelé aplikace pro mobilní systém Android také mohou měnit nepřesnosti u míst v aplikaci nebo přidávat místa nová. Většina uživatelů si ji velice pochvaluje.

„Jestli bude aplikace aktuální, tak je pro mě velice užitečná," řekl Petr Pokorný, který už s aplikací několik dní pracuje. „Kolikrát chci se svou slečnou zajít někam na kafe nebo na jídlo a jako nekuřák ocením seznam nekuřáckých provozoven, který si z aplikace vyfiltruji. Aplikace pomáhá mně a já pomáhám tvůrcům s opravou nepřesností, které jsou někdy u provozoven uvedené," dodal.

Chebsko je v databázi také poměrně dobře zastoupeno a pokryto daty, některá místa však zatím chybí. Je ale otázkou krátkého času, než do databáze přibudou.

Provozovatel projektu také kromě aplikace pro Android, která je už hotová, pracuje na aplikaci pro další mobilní operační systémy, jako je Windows Phone a Apple iOS. Filtrovat výsledky mohou uživatelé, pokud nemají takzvaný 'chytrý telefon', také na adrese www.kdesekouri.cz