Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Špitál dostane finanční injekci a sestřičky přidáno na platech

Karlovarský kraj - Finanční injekci obsahující 38 milionů korun dostane Karlovarská krajská nemocnice (KKN) od svého zřizovatele, tedy kraje. Ten tak poprvé přispěje tomuto zdravotnickému zařízení nejen na investice, ale také na pokrytí provozních nákladů. Stane se tak v rámci závazku veřejné služby, pokud ovšem bude s touto variantou souhlasit zastupitelstvo. Díky tomu si může nemocnice dovolit uvolnit kolem osmi milionů korun na zvýšení základů platů středního zdravotnického personálu.

20.6.2014
SDÍLEJ:

Některá oddělení nemocnice, například i plicní, budou podporována penězi z krajského rozpočtu.Foto: Foto Deník Vladimír Meluzín

Příspěvek z kraje, který dostane KKN jednorázově patrně už v červenci, pokryje především ztrátu některých oddělení, jejichž existence je ovšem kvůli jedinečnosti a zajištění odpovídající péče nezbytná. „Týká se to například infekčního, plicního nebo kožního oddělení a částí dalších oddělení. Třeba neonatologické péče na gynekologickém a porodnickém oddělení," uvedl předseda představenstva a generální ředitel KKN Josef März.

Krajská nemocnice má letos vykázat plánovanou ztrátu kolem 64 milionů korun. Pokud se pak k tomu připočte osm milionů korun na platy, dostáváme se na přibližně 72 milionů korun. Díky finanční injekci od kraje by ovšem měla tato ztráta klesnou na zhruba 34 milionů korun. A to jsou ještě ve hře peníze od zdravotních pojišťoven, hovoří se přibližně o 12 milionech korun. Za naprosto ideálního stavu by tak mohla ztráta na konci roku dosahovat kolem 22 milionů korun. „Zda bude konečný výsledek hospodaření takový, to ale lze nyní jen těžko potvrdit. Ve hře je spousta faktorů, které mohou ekonomiku ovlivnit," poznamenal März.

Pokud jde o nové vedení KKN, bude kromě generálního ředitele doplněno ještě o ekonomického a provozně-technického ředitele, na které je po jednáních s vedením kraje vypsalo výběrová řízení. Nastoupit mají od srpna.

Autor: Vladimír Meluzín

20.6.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Záběr z kamery vozidla

Tasili zbraň. A tajní policisté jsou teď proto trestně stíhaní

Karlovarský pilot Petr Kopfstein z Team Spielberg skončil v celkovém pořadí Red Bull Air race Masters Class na pátém místě.

Red Bull Air Race: Karlovarský pilot Kopfstein v Masters Class v TOP5

Vzácné poklady na vlastní oči

Zámek Kynžvart - Honosnou šavli knížete Metternicha, rozsáhlou numismatickou sbírku, kroniku města Chebu a mnoho dalších vzácných pokladů mohou vidět návštěvníci zámku Kynžvart.

Svátek oslaví koncertem

Cheb - Vedení města Chebu chystá koncert k 99. výročí vzniku samostatného československého státu. Slavnostní koncert se uskuteční v sobotu 28. října od 19 hodin v Západočeském divadle v Chebu.

Policisté zachránili život mladé dívce

Mariánské Lázně – Čest mottu pomáhat a chránit udělali policisté Jakub Mareš a Vojtěch Procházka. Ti zachránili život třináctileté dívce.

Naši prvňáci už ve středu v Chebském deníku, představíme prvňáčky ZŠ Hazlov

Chebsko - Ve středu 18. října najdete v Chebském deníku prvňáky – ZŠ Hazlov.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení