„Festival porozumění je příležitost ke vzájemnému setkávání lidí s postižením a bez postižení,“ informoval hlavní záměr duchovní otec festivalu Josef Slowík. Festival zahájí v pondělí 20. května hudební pozvání na festivalové akce v podání kapely AJETO z Domova Sulická v Praze společně s Dechovým orchestrem mladých na lázeňské kolonádě.

Úterní program je věnován kreativní dílně s výtvarníkem Jindřichem Havlíkem v Základní škole Úšovice. Právě v rámci kreativní dílny zasednou k jednomu stolu děti školou povinné a lidé s postižením, odpoledne se pak všichni přesunou do kostela sv. Petra a Pavla v Mnichově, kde se uskuteční koncert X-TET.

Středeční dopoledne bude patřit experimentálnímu výtvarnému projektu, ve kterém budou tvořit umělci s nálepkou mentálního handicapu a umělci postižení akademickým vzděláním. A ani letos nebude chybět tradiční host, herečka Bára Štěpánová. Ta v anglikánském kostele otevře výstavu obrazů. Čtvrteční program zakončí Jaroslav Dušek a Hudební ateliér Zbůch band. V rámci závěrečného festivalového večera se mohou návštěvníci D-Clubu Dyleň těšit na večer naplněný hudbou, ale i nečekaným překvapením.

Do Františkových Lázní zamířili milovníci silných strojů. Měli zde jednu ze zastávek v rámci 16. ročníku srazu motocyklů značky Honda Goldwing. Lidé měli šanci si prohlédnout stroje majitelů, kteří dorazili nejen z různých koutů Evropy, ale i z Ameriky.
Obdivovali krásu silných strojů