V začátku večera předvedl své vystoupení Gymnastický sportovní klub 2. základní školy Mariánské Lázně, k poslechu a tanci hrála kapela Koala, a hlavním bodem programu byl XVIII. ročník vyhlášení nejlepších sportovců Mariánských Lázních.

Zásluhy ve sportu

Milan UXA - Majitel sport studia Sandow.

Již zaběhnuté celorepublikově, v podstatě i světově, známe fitness centrum převzal v roce 2015. Od této doby svůj, volný čas věnuje skupinovým kruhovým tréninkům, kardio tréninkům a individuálním lekcím. Podporuje sportovní činnost různými benefity pro studenty školy, sportovní oddíly a zaměstnance záchranných složek.

Pomáhá a podporuje sportovce, při jejich fyzické přípravě, v nejrůznějších sportovních odvětvích. Věnuje se také osvětě zdravého stravování na školách a pořádá na toto téma veřejně přístupné přednášky.

Kolektiv

Spolek Kickbox Mariánské Lázně, z.s. - skvělá parta, jejíž borci se umístili na 1. a 3. místě na MS ve Slovinsku. Dále obsadili 2 x 2. místo na Worldcupu v Rakousku. Ceny za své úspěchy vozí ze všech domácích soutěží. Doposud získali 27 medailí

Házená Kynžvart, kat. ženy - Obrovským úspěchem kolektivu je účast v EHF European Cup házené žen 2022, kde se probojovali až do osmifinále. V českém poháru obsadili 2. místo. Dále získali 2. místo v základní části česko-slovenské MOL ligy a 4. místo v nadstavbě českého play-off.

Plesová sezonaPlesová sezonaZdroj: Deník

Děti a mládež

Kristýna Hamplová, Judiska, která obsadila: 1. místa v Krajské lize Karlovarského kraje, Velké ceně Mariánských Lázní, Velké ceně Chebu, dále 2. místo na Vánočním turnaji v Blovicích a 3. místo na Velké ceně Nepomuku.

Marie Bartošová Lyžařský orientační běh - startovala na MS juniorů Finsko kde získala 26. ve sprintu, 23. v middle a 18. na klasické trati, pátá ve štafetě. Na MČR -byla 3. na klasické trati a 3. v middle. Cenu převezme bratr Vojtěch Bartoš. Využila totiž nabídky na studijní a tréninkový pobyt a na sportovním gymnáziu v severním Švédsku, kde je od 1. března až do půlky června. Kromě studia se účastní i závodů. V minulém týdnu např. mistrovství Švédska.

Laura Česalová plavkyně, která obsadila 3. místo na Zimním mistrovství ČR staršího žactva v Mladé Boleslavy, v disciplíně 800 m volný způsob. Na MR získala 3. místo na 800m kraul, 6. místo na 400m kraul.

Karolína Luhanová se věnuje tenisu, účastní se závodů a soutěží, ve kterých sklízí úspěchy. V republikovém žebříčku ji patří 170. místo. Ráda se však věnuje všem míčovým sportům, reprezentuje školu v basketbalu, házené a vybíjené.

V Mariánských Lázních pochodovali za mír, bez pódia a politiků
OBRAZEM: V Mariánských Lázních pochodovali za mír, bez pódia a politiků

Kateřina Becková, všestranná závodnice, zde oceněná za krasobruslení. Na MČR žactva obsadila 8. místo, ze Zimní Olympiády Dětí a Mládeže přivezla 6. místo, patří jí 5. místo v celostátním žebříčku Českého poháru a tři bronzové medaile z celostátních závodů.

Marie Lišková. V badmintonu získala 3 zlaté medaile z oblastních turnajů a úspěch měla i ve výšší kategorii U11, kde získala bronz. Sportuje ráda, věnuje se například i házené.

Ondřej Petruš věnuje se orientačnímu závodu na horských kolech, kde získal na MČR 2. místo v závodě s hromadným startem. 3. místo ve štafeách a 3. místo v middle.

Miroslav Kváč , který se také věnuje orientačním závodům na horském kole. Z MČR přivezl 2. místo v závodě s hromadným startem a 3. místo ve štafetách.

Šimon Hejsek, plavání - Obsadil 3. místo na Letním mistrovství ČR mladšího žactva v Chomutově v disciplíně 200 m prsa. Kromě plavání se věnuje tenisu.

David Tomi, golfový hráč, který na Czech International Junior Amateur Championship obsadil 3. místo, v roce 2022 se umístil na 8. místě v Amatérském žebříčku České golfové federace a zároveň skončil na 2. místě v Mládežnickém žebříčku České golfové federace. V současné době je ve Španělsku, kde probíhá jeho zimní příprava.

Nikolas Placek - V Badmintonu získal za TJ Sokol Lázně Kynžvart 5 zlatých medailí kategorii U11, v kategorii U13 přivezl zlato v singlech v oblastním turnaji a zlato ve čtyřhře v Grand Prix. V Orientačním běhu v kategorii H10 se umístil na 1. místě v Západočeském žebříčku. Věnuje se i lyžařskému orientačnímu běhu a atletice.

Lukáš Beck - mistr Karlovarského kraje v přespolním běhu, člen štafety na mistrovství České republiky v přespolním běhu, 2. místo v Běžeckém poháru Karlovarského kraje a to je seriál 15 závodů v přespolním běhu.

Talent roku

Václav Ryšan JUDO - 1. místo na Velká ceně v Nepomuku a na Krajské lize Karlovarského kraje. 2. místo ve Vánočním turnaji v Blovicích a v Krajské lize Karlovarského kraje.

Jan Kosina - Na svém 1. mistrovství světa v kickboxu si odvezl bronz ve váze do 75 kg,mohl být i ve finále ale v semifinále prohrál těsně na body s několikanásobným mistrem světa.

Cvičení hasičů.
Hasiči zachraňovali lidi poslepu, ale jen cvičně

Kiara Zabolotna, krasobruslení - Nováček na závodním poli, v sezoně 2021/2022 obsadila dvě stříbrná místa na závodech přípravky talentů. Věnuje se i malování a tanci, jejím vzorem je spolu oddílová kamarádka Kateřina Becková, která jí inspiruje k dosažení dalších krasobruslařských cílů.

Jednotlivci

Vojtěch Bartoš, závodník v lyžařském orientačním běhu, který na MČR v Rýmařově získal 3. místo ve sprintu a v MČR v Rejvízu obsadil 3. místo na klasické trati. Pravidelně se zúčastňuje mezinárodních závodů např. MS ve Finsku, kde obsadil 38. místo a 42. místo ve stíhačce. Na ME v Bulharsku získala 42. místo ve sprintu a 35. místo v middle. Z Akademického MS dovezl 9. místo ve sprintu a 10. místo ve stíhacím závodu.

Vladimír Zinevič, bojovník Kickboxu -

Zúčastňuje se pravidelně všech domácích i zahraničních soutěží

Jeho dosavadním největším úspěchem je titul Mistra světa ve Slovinsku ve váze do 90 kg.

Petr Němec, plastikový modelář, modelům se věnuje od svých 7 let. Pravidelně se účastní domácích i zahraničních soutěží např. v Maďarsku, Rakousku či Anglii. Je několikanásobný mistr republiky.

Ing. Silvie Dittertová, pravidelně obsazuje přední příčky golfových turnajů ČR. Např. 2. místo na Czech International Mid-Amateru Championship 2022 patří jí 3. místo v Národním žebříčku České Golfové Federace.

Adéla Stonawská. Sport je pro ni každodenní součástí, přes baletní piškoty a boxerské rukavice se nyní věnuje fitness na vysoké úrovni. Sportovkyně závodí v odvětví - Bikini fitness a Wellness fitness. V prosinci 2022 obsadila v IFBB BFC Cup Liberec Bikini masters 1. místo a stala se i celkovou vítězkou soutěže.

Trenéři

Lukáš Baťko - od mládí se věnuje fotbalu a aktivním hráčem je dodnes. S trénováním začal v družstvu Sokol Velká Hleďsebe v roce 2007, poté se přesunul do FC Viktoria Mariánské Lázně, kde od svého příchodu vede družstvo mladších žáků. Je vlastníkem licence trenéra "B". Jeho rukama prošlo nespočet hráčů a někteří z nich působí např. v Baníku Sokolov. Družstvo mladších žáků dovedl na 2. místo v krajském přeboru.

Z ptačí říše na rybníce Amerika u Františkových Lázní.
KVÍZ: Ornitologem každý z nás aneb jak dobře znáte obyvatele ptačí říše

Mgr. Monika Škorničková - trenérka krasobruslení, která působí v SKK Mariánské Lázně. Vychovala několik reprezentantů a mistrů republiky. Je zakladatelkou projektu Škorničková sport, který podporuje sportování dětí, a to nejen v krasobruslení a na vrcholové úrovni. Také podporuje individualitu dětí, vede různé workshopy pro další trenéry, sbírá zkušenosti pro svou práci a nadále hledá nové cesty.

Jaroslav Švehla, RAVÁNA GYM z.s. - již 20 let vede Klub Muay Thai Ravána gym, z.s. ML a ŠKOLU BOJOVÝCH SPORTŮ. Trénuje HBW kruhové tréninky, do kterých spadá několik dalších druhů cvičení a kterých se zúčastňují všechny věkové kategorie. Pořádá sportovní tábory a soustředění nejen pro děti. Na svém kontě má různé trenérské licence a osvědčení.

Sportovní legenda

PhDr. Luděk Nosek Československá kulturistika se může pyšnit bohatou historií a celou řadou výjimečných osobností. Jednou z těch nejvýraznějších je PhDr. Luděk Nosek, sám původně závodník, který stál za vznikem legendárního oddílu TJ Sandow Mariánské Lázně a soutěží Grand Prix Sandow. Jako osobní, oddílový i státní trenér se podílel na úspěších celé řady svěřenců, kterým předával své znalosti a zkušenosti. Později se stal také předsedou celorepublikového svazu a mezinárodním rozhodčím, hned čtyřikrát spolurozhodoval dokonce Mr. Olympia.

Jan Šándor - začínal jako fotbalový hráč v oddíle TJ lokomotiva Mariánské Lázně, kde působil v dorostenecké lize, pod trenérským vedením pana Vančury. Během vojenské služby hrál za Duklu Tachov, a následně v oddíle ve VTŽ Chomutov. Jako prvoligový hráč byl v letech 1975 - 1976 členem oddílu TJ Sparta Praha. Poté přestoupil do TJ Liaz Jablonec. V Jablonci nad Nisou působil do roku 1978. Kariéru ukončil v roce 1986 v ML.