Bude poděkováním předešlým generacím, profesím a všem obyvatelům, kteří se zasloužili o rozkvět města a lázní. Také poděkováním za návštěvníky a tisíce uzdravených hostů, bez nichž by Mariánské Lázně nikdy nedošly k prosperitě a proslulosti. Je patronkou lázní a bude celá ze skla. Ve dne bude zářit, v dopadajícím slunci mohou lidé projít její zářivou energií. Nechat postavit ji chce Spolek Mariánský - zájmové sdružení občanů a přátel Mariánských Lázní. Základnímu kameni požehnal Biskup Plzeňský Mons. Tomáš Holub. Odhadovaná cena celého díla je 2,5 milionu korun.

Spolku, který shromažďuje finanční prostředky ke stavbě Mariánského sloupu na Goethově náměstí, v blízkosti kostela Nanebevzetí Panny Marie, může přispět kdokoli. Za první rok od zahájení sbírky se podařilo vybrat půl milionu korun.

Vladimír Páral chce sepsat brevíř, stal se čestným členem spolku Mariánský
Vladimír Páral chce sepsat brevíř, stal se čestným členem spolku Mariánský

"Tato patronka našeho krásného města je symbolem lázní dnes již světového významu a jistě si zaslouží výraz vděčnosti nás občanů, ale i tisícům lidí, kterým pomáhá navrátit zdraví a sílu. Připravovaná stavba Mariánského sloupu je příležitostí pro občany a přátele Mariánských Lázní, při které mohou svým finančním darem vyjádřit svůj vřelý vztah a lásku k našemu městu. Je to zároveň signálem, že naše duchovní a kulturní hodnota není jen prázdný pojem. Získáním titulu světového dědictví UNESCO jsme byli vybráni do exkluzivní skupiny významných kulturních památek a je na nás, abychom je předali i dalším generacím," říká za Spolek Mariánský jeho předseda Rostislav Hulena.

Spolek také organizoval různé besedy a přednášky na téma pomníků a zajímavých soch v Mariánských Lázních. Zaměřit se chce i na další osvětu a propagační akce ve prospěch sloupu. Jeho dominantou bude Panna Maria Immakulata. Vypodobnění její postavy bez Ježíška stojící na hadovi má být ze skla. Bude moderním materiálem ztvárňovat symboliku ozdravného světla Panny Marie a průzračné vody z jejího pramene. Její výška bude asi 170 centimetrů a umístěná bude na zhruba čtyři metry vysokém sloupu.