Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Spolupráce s německými sousedy přináší nové možnosti a lepší poznání

Cheb - Na ISŠ- Houslařskou školu zavítali ze sousedního Německa tři vzácní hosté. Aktérem návštěvy byl pan Dr. Christian Hoyer, ředitel německého Muzea, pojmenovaného podle úspěšného výrobce a obchodní firmy na výrobu hudebních nástrojů jménem Framus

14.11.2011
SDÍLEJ:

Spolupráce s německými sousedy přináší nové možnosti a lepší poznání.Foto: Foto: ISŠ Cheb

Spolu s ním se k nám přijel podívat i mistr kytarář Karl Heinz Neudel z Wohlhausenu u Markneukirchenu a poslední z tria hostů této návštěvy byl mistr kytarář pan Gerold Karl Hannabach z Bubenreuthu.

Cílem jejich návštěvy v Chebu bylo navázání spolupráce s naší školou ohledně možnosti realizace projektu spojené s příhraniční historií hudebního nástrojařství v regionu. Podobná spolupráce na projektu se chystá i s městským hudebním muzeem v Saském Markneukirchenu v rámci hudebního regionu sasko-českého pohraničí.

Hosté byli příjemně překvapeni nejen velkou sbírkou historických fotografií pana Jiřího Pátka, vedoucího Houslařské školy, ale i dalšími dobovými reáliemi, které prozatím nasbíral během svého dosavadního života vztahující se k historii šenbašské-české houslařské výroby strunných hudebních nástrojů. Během plodného rozhovoru se také připomněla historie rekatolizace v Čechách v 17. století, která zapříčinila odchod protestantských mistrů do sousedního Saska. Tím se potvrzuje, že střediska výroby jsou na druhé straně hranic mladšího původu. Dokazuje to konečně i viola Johanna Adama Popela z osady Bruck u Lubů, která je uložena v germánském muzeu v Norimberku a nese letopočet 1664. Tento mistr je v roce 1977 již uváděn jako zakládající člen cechu mistrů houslařů v Markneukirchenu. Kromě zmíněných zajímavostí se jim také moc líbila samotná Houslařská škola, která pokračuje v tradicích uměleckého řemesla i po přesunu z města Luby. Také ocenili a potvrdili, že má smysl pokračovat v existenci školy v současném prostředí v Chebu.

Za překlad patří poděkování Ireně Erlebachové a Danielu Telínovi, pedagogům ISŠ Cheb.Štěpán Gubran, HŠ ISŠ Cheb

14.11.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Hokejisté karlovarské Energie (v zeleném) hostili Vsetín.
27

Energie porazila Vsetín a dál vládne soutěži

Robert Fulghum.

Americký spisovatel Robert Fulghum přijede i do Chodova

Chcete být jedním z autorů? Stíny nad Krušnými horami budou mít své pokračování

Karlovarský kraj - Úspěšná kniha příběhů Stíny nad Krušnými horami bude mít i druhý díl.

Seniora měsíce trýznila, bila ho, nutila krást a brala mu důchod

Sokolovsko – Téměř půl roku musel snášet týrání devětašedesátiletý muž v malé obci na Sokolovsku. Do svého bytu si ho nastěhovala o čtyři roky mladší žena, která mu slibovala pohodový a bezstarostný život. Opak byl ale pravdou.

Podvodník připravil stát na daních o jeden milion korun

Karlovy Vary - Na téměř 1,1 milionu korun si přišel devětačtyřicetiletý muž, který peníze získal tak, že o ně připravil stát na daních.

Chebští tanečníci opět zabodovali

Cheb - Další úspěšnou misi mají za sebou tanečníci ATK Standard Cheb. Ti se tentokrát představili v Kladně a v Říčanech. A domů se s prázdnou nevrátili.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení