Soud v Regensburgu sice zrušil nucenou správu Němců, bavorská vláda se však chce proti verdiktu odvolat. Spor se tak může táhnout další roky.

„Teď už víme, že k odvolání z německé strany dojde,“ potvrdil chebský starosta Pavel Vanoušek. „Museli jsme rozhodnout, zda zvolíme obvyklou právní cestu, či využijeme možnosti dovolání, což je mimořádný prostředek, který umožňuje německé právo,“ popisoval starosta.

Podle jeho slov by druhá varianta byla rychlejší. „Dospěli jsme ale k názoru, že by nebylo rozumné souhlas k dovolání dávat.“ Důvodem je hlavně fakt, že by město Cheb ztratilo možnost dalších opravných prostředků. Německá strana už právního zástupce Chebu kontaktovala s dotazem, zda souhlas poskytne.

Vzhledem k negativní odpovědi německá strana potvrdila, že se odvolá. „Dá se předpokládat, že se spor bude řešit ještě měsíce, možná i roky,“ podotkl Vanoušek.

Město Cheb vlastní u německého Tirschenreuthu více než 600 hektarů lesa. Česká strana má snahu spor vyřešit již téměř 20 let. Jak ale už dříve uvedl právní zástupce města ve sporu Jaroslav Svejkovský, žaloba jako taková se podávala teprve v roce 2005. „I během řízení jsme se snažili nabídnout bavorské vládě spíš dohodu,“ uvedl také. Až poté jsme začali naléhat na soud, aby nařídil jednání.“ Podle představitelů Chebu existuje stále možnost, že se s německou stranou dohodnou. „Máme avíza o možných dohodách,“ dodal Vanoušek.