VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Spor o chebský les v Bavorsku nekončí. Němci plánují odvolání

Cheb – Město Cheb se svým lesem v Bavorsku nebude moci ještě v nadcházejících měsících zacházet jako plnohodnotný vlastník

1.3.2011
SDÍLEJ:

Hájenka v chebském lese v Německu. Foto: Deník: Václava Simeonová

Soud v Regensburgu sice zrušil nucenou správu Němců, bavorská vláda se však chce proti verdiktu odvolat. Spor se tak může táhnout další roky.

„Teď už víme, že k odvolání z německé strany dojde,“ potvrdil chebský starosta Pavel Vanoušek. „Museli jsme rozhodnout, zda zvolíme obvyklou právní cestu, či využijeme možnosti dovolání, což je mimořádný prostředek, který umožňuje německé právo,“ popisoval starosta.

Podle jeho slov by druhá varianta byla rychlejší. „Dospěli jsme ale k názoru, že by nebylo rozumné souhlas k dovolání dávat.“ Důvodem je hlavně fakt, že by město Cheb ztratilo možnost dalších opravných prostředků. Německá strana už právního zástupce Chebu kontaktovala s dotazem, zda souhlas poskytne.

Vzhledem k negativní odpovědi německá strana potvrdila, že se odvolá. „Dá se předpokládat, že se spor bude řešit ještě měsíce, možná i roky,“ podotkl Vanoušek.

Město Cheb vlastní u německého Tirschenreuthu více než 600 hektarů lesa. Česká strana má snahu spor vyřešit již téměř 20 let. Jak ale už dříve uvedl právní zástupce města ve sporu Jaroslav Svejkovský, žaloba jako taková se podávala teprve v roce 2005. „I během řízení jsme se snažili nabídnout bavorské vládě spíš dohodu,“ uvedl také. Až poté jsme začali naléhat na soud, aby nařídil jednání.“ Podle představitelů Chebu existuje stále možnost, že se s německou stranou dohodnou. „Máme avíza o možných dohodách,“ dodal Vanoušek.

Autor: Václava Simeonová

1.3.2011
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Jaroslav Krajc v akci.

VOLBY 2017: Na Chebsku žádný vážný problém nenastal

Ilustrační foto.

Horní Hrad pod palbou

Do Chebu míří Snow film festival

Cheb - Špičkové filmy o zimních sportech a dobrodružství. To bude další ročník Snow film festivalu, který se i letos uskuteční v chebské Čtenářské kavárně Joker.

VOLBY 2017: Zapisovatelka? I ta má u voleb zodpovědnost

Cheb - Ve volební komisi je důležitou součástí nejen její předseda, ale také zapisovatelka. Například Olga Gregoridesová z Chebu, dělá zapisovatelku při volbách již několik let. Jak sama říká, v jejím volebním okrsku číslo 17 v Májové ulici, se za poslední léta nic závažného nestalo.

Psi i jejich páni se dobře baví při nové hře Hoopers

Chebsko - Štěňata, dospělí psi, voříšci nebo šampioni, ti všichni mohou propadnout novému sportu, který pochází z Ameriky a Holandska.

Na nové kotle je k mání ještě 22 milionů korun

Karlovy Vary - V pořadí již druhou vlnu takzvaných kotlíkových dotací spustil Karlovarský kraj v závěru srpna. Z celkové částky 64 milionů korun, která je k dispozici, zbývá pro majitele rodinných domů k rozdělení ještě kolem 22 milionů korun na výměnu starých, neekologických kotlů za nové.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení