Pracovníci pobočky České spořitelny zažili už podruhé během třech měsíců těžké chvíle.V pondělípo poledni totiž do pobočky vstoupil muž ozbrojený střelnou zbraní a dožadoval se finanční hotovosti. Nakonec si ze spořitelny odnesl peníze v řádu desetitisíců.

Potvrdil to Pavel Valenta, mluvčí Policie ČR v Karlových Varech.

„Muž byl ozbrojen krátkou střelnou zbraní. Mluvil plynně česky,“ uvedl mluvčí.

Policisté po muži začali okamžitě pátrat a vyzývají i případné svědky, aby jim v pátrání pomohli. „Muž byl silnější postavy, zhruba 170 centimetrů vysoký. Věk odhadujeme na 35 let. Na sobě měl zelený svetr na zip, tmavého kulicha a modré džíny na stehnech ošoupané. Obličej si maskoval černými brýlemi. Prosíme případné svědky, aby volali linku 158,“ řekl policejní mluvčí.

Podobný scénář mělo i přepadení, které se ve spořitelně v ulici Závodu míru stalo 21. října minulého roku. „Nechci spekulovat, že by tato přepadení souvisela,“ odmítl Valenta možnou souvislost mezi těmito případy.

Česká spořitelna se prý bude snažit zpřísnit bezpečnostní podmínky. „K případu se příliš vyjadřovat nechci, je to čerstvá záležitost. Určitě však budeme ještě více dbát na bezpečnost, i když ta je vždy naší hlavní prioritou,“ potvrdila Pavla Langová, mluvčí České spořitelny.