Atleti chebského Unionu uspořádali již dvacátou sedmou Velkou cenu, která byla pořádána čtrnáctkrát v Chebu v Poohří a potřinácté v německém Mitterteichu. V historii na ní startovali olympijští vítězové (Roman Šebrle) mistři světa (Lída Formanová, Tomáš Dvořák), mistři Evropy (Hana Benešová) a je nezastupitelně se svými netradičními disciplínami zapsána do atletického termínového kalendáře.

Pár dnů po mistrovství republiky dospělých a těsně před mistrovstvím světa 17letých v Ostravě a mistrovství Evropy v Debrecenu a Hengelu se podařilo zajistit velmi kvalitní pole finalistů z mistrovství, kteří v deštivém počasí předvedli výborné výkony. Ve všech osmi disciplínách se měnily české tabulky prvních deseti atletů v české atletice. Kromě těchto špiček dostali příležitost si zazávodit před chebským starostou Janem Svobodou a Františkem Lindou, který patří k velkým podporovatelům chebské atletiky, i domácí atleti. A odměnou jim byl nejen potlesk obou významných fandů, ale i dalších diváků, kteří do Mitterteichu přijeli.
Jednotlivé disciplíny

60 m – Vítěz Michal Vacek z pražského Kovošrotu zaběhl letošní druhý nejlepší čas v ČR (6.92 sek.) a druhého Tomáše Boška ze Slávie porazil výrazně o tři desetiny. Chebský mladší žák Petr Tirala zaběhl 60 m za 8.46 sek. V ženách byla na startu letos nejrychlejší na 60 m v ČR Kateřina Líbalová z Kladna, která se ale musela sklonit před loňskou vítězkou Pavlou Hřivnovou z Brna. Pavla zaběhla rovněž druhý nejlepší čas v ČR (7.78) a porazila Líbalovou o pouhých 0.04 sek. Chebská Ája Štenglová si vyrovnala osobní rekord 8.28 sek.

150 m – skvělý závod, který byl letos nejkvalitnější v ČR! Petr Szetei (čtvrtý z MČR na 200 m) zaběhl letošní nejlepší čas v ČR 15.92 sek.Tento čas je zároveň osmým nejlepším časem v celé české historii na tuto trať! Druhý čas v ČR předvedl Michal Vacek (16.13) a i další časy patří do české desítky. Tomáš Bošek (4. – 16.60) a Jiří Faist (10. – 16.82), který bude republiky reprezentovat v Ostravě na mistrovství světa ve štafetě.

Na 150 m žen opět kralovala Pavla Hřivnová, která časem 18.42 sek. se dostala na čtvrté místo v tabulkách. Sedmý (18.83) a osmý (18.89) čas v ČR předvedli Monika Dlugošová resp. Kateřina Líbalová. Z chebských byla opět nejlepší A. Štenglová (20.13).

300 m – Petr Szetei vyhrál i tuto trať a opět ve skvělém čase 34.45, který ho zařadil na páté místo v tabulkách. Na třetím místě celkově skončil domácí Michal Novák (37.11),který je bronzovým medailistou z MČR v běhu na 400 m překážek mezi juniory.

Sedmá z mistrovství republiky v běhu na 400 m z Třince Lucie Koldcsiterová z USK Praha vyhrála třístovku žen v letošním čtvrtém čase (40.78) v ČR.
Velkou cenu na 600 m žen vyhrála loni sedmá na mistrovství světa juniorů v běhu na 1500 m v čínském Pekingu Tereza Čapková. Ve velkém sólu zaběhla čtvrtý nejlepší čas u nás v letošním roce 1:31.86 min. Na druhém místě překvapivě skončila starší žákyně z Unionu Adéla Vavřínová v osobním rekordu (1:44.08). Tento čas je tabulkově patnáctým časem mezi dospělými!! Třetí byla juniorka Jana Vítovcová (rovněž Union) 1:44.72min.
Velká cena na 1000 m mužů se stala kořistí Miroslava Kaplana (2.27.88 – pátý čas v ČR), který v závěru odrazil nápor slávisty Martina Čapka (2:28.92 – 7. v ČR). Nejlepší z Chebáků byl na osmém místě Matyáš Lagarde (2:45.23). Za zmínku stojí, to, že s muži běžela Lenka Ptáčková z plzeňské Škodovky, která měla tuto trať jako test na mistrovství Evropy do 22 let v maďarském Debrecenu, kde poběží 3000 m překážek. Lenka si deset minut po skončení běhu na 1000 m zaběhla 600 m, kde doběhla čtvrtá (1:49.42).

Pořadatelé pak vybrali dva nejlepší výkony, které odměnil spolu s chebským starostou Janem Svobodou generální ředitel Západní Stavební a.s. Cheb František Linda, který pro nejlepší ženu (Terezu Čapkovou – 600 m) a nejlepšího muže (Petra Szeteie – 150 m) věnoval velmi vkusné a hodnotné dárky. Poděkování od atletů chebského Unionu patří městu Cheb za poskytnutý grand na tuto akci.
„Letošní ročník se i přes nepříznivé počasí vyvedl a věřme, že ten příští bude opět stejně kvalitní,“ řekl na závěr atletického klání Jacek Přibáň, hlavní pořadatel Velké ceny Chebu.