Hráči Unionu dnes sehráli už šestý zápas během 14ti dnů. Očekávalo se, že tato série poznamená jejich kondici, ale opak byl pravdou. Vydrželi kondičně celý zápas, ale doplatili na špatnou koncentraci na utkání.

FC Grafin Vlašim 4
FK Union Cheb 2001 1
po poločase 1:1

Zápas začal pro hraničáře velmi dobře. Ve třetí minutě se prosadil na pravé straně Sládeček a jeho přesný centr zužitkoval Chod ve vedoucí gól utkání. Domácí byli tímto rychlým gólem zaskočeni, ale o čtyři minuty později Petrů prudkou ranou, kterou vystřelil snad od Benešova (30-35 m) překvapil Kýčka. Nutno dodat, že této střele mohl zabránit Linhart, ale ten osobní souboj vypustil.

Během prvního poločasu se utkání hrálo od vápna k vápnu bez vážnějších gólových situací. Za zmínku stojí jen průnik Sládečka,jehož přihrávku Chod zbrkle nevyužil. Na druhé straně Hlava z dobré pozice pálil jen do Kýčka.
Union v prvním dějství hrozil rychlými brejky, ale středový hráč Chod kazil finální přihrávky, takže brejkové situace, kdy šli hosté v přečíslení do útoku, končily na kopačkách obránců Vlašimi.

Druhý poločas začal Union opět nekoncentrovaně a ve 47. minutě Mour otálel ve vápně s odkopem a Zajac pohodlně zvýšil na 2:1. V rozpětí čtyř minut vstřelili domácí dvě branky a utkání bylo rozhodnuto. V 61. minutě po chybě Pelána hasil nebezpečí Martínek a ze standardní situace zvýšil Průcha na 3:1. To, co převedl Mour při druhé brance zopakoval Jungman, který nepochopitelně kličkoval v pokutovém území a nádherně přihrál Lizákovi, který ranou k tyči nedal Kýčkovi šanci. Ani za tohoto stavu Union nesložil zbraně a snažil se útočit. Blízko ke gólu měl Bauer po centru Škantára, ale Rondzík byl proti a jeho hlavičku efektně chytil.

Union prohrál toto utkání hrubými chybami, zarážející je, že takto hrubé chyby většinou nedělají ani žáci. Faktem je, že Unionu citelně chyběl Šebesta, který vyhrává souboje ve středu hřiště a jeho přesné přihrávky vytvářejí gólové šance. Chyběli i Čížek, Papica a Aleksič, snad jejich zranění budou pro příští utkání zažehnána.

Hráči Vlašimi si za celý zápas nevytvořili žádný tlak, přesto z pěti střel dali čtyři góly a proto je jejich vítězství zasloužené.
Hráči Unionu mohou zpytovat svědomí, protože si všechny čtyři góly dali prakticky sami. Teď musí na toto utkání rychle zapomenout a připravit se na další zápasy.