Tradiční běžecký závod Spa Run proběhne mariánskolázeňským centrem už v 11 hodin. „ Startovat se bude sportovním areálem Victoria v Mariánských Lázních, kde bude zahájena prezence závodníků a výdej startovních čísel. Ve 12.40 pak odstartuje závod, jehož délka činí 6400 metrů. Milovníci sportu a běhu v krásném prostředí si budou moci užít trasu přes centrum města od areálu Viktoria, dále minou Rudolfův a Ferdinandův pramen, parkem se poběží ke knihovně, kolem hotelu Nové Lázně, kolonády a zpátky přes Ferdinandův pramen zpět do areálu Viktoria,“ sděluje PR manažerka Lokální destinační agentury KIS Mariánské Lázně Elena Sorokina

Součástí doprovodného programu bude tradičně festival Movomal. „Jedná se o desátý jubilejní ročník našeho Spa Runu, což je běžecký závod, ale to je vše taková spojená nádoba, protože sobota bude nejen sportovní, ale i kulturní. Na své si přijdou i milovníci jídla, protože několik ročníků se tato příjemná akce pořádá pod společnou značkou Movomal, což znamená moderní, vstřícné a otevřené Mariánské Lázně, takže rozhodně je se na co těšit, i já se moc těším,“ usmívá se starosta Mariánských Lázní Martin Kalina.

Tuto sobotu se mohou výletníci svézt retro autobusem přímo z Národní přírodní rezervace Soos. Muzejní dráha na SOOS nejezdí a proto město Františkovy Lázně společně se Soosem připravili pro místní i turisty zajímavý okruh Chebskem.
Chebskem jezdí autobus z roku 1967, svézt se můžete i vy

Jak uvedl organizátor festivalu Pavel Knára, i letos se na hlavní kolonádě budou konat představení pouličních umělců nejrůznějších žánrů. „Milovníci hudby a zábavy se můžou těšit na vystoupení pražské swingové formace Modrá synkopa, klauna Bailo, skupiny CM Litera nebo kapely Echoes. Návštěvníky potěší také vystoupení skupiny Tygroo, která má v repertoáru unikátní kombinace tradičních žánrů jako klezmer a balkánská hudba s žánry moderními,“ dodává Knára.

Návštěvníci jistě ocení speciality street kuchyně, která bude jako vždy součástí programu.