O tom, že i v malé vísce je možné uspořádat velkolepou akci se přesvědčili všichni ti, kteří dorazili do Okrouhlé. Na místním víceúčelovém hřišti pod slavným valdštejnským dubem se už před devátou hodinou ranní sešli příznivci ´kulatého nesmyslu´ k rozlosování čtvrtého ročníku dvojiček mužů. Zastoupeny byly všechny věkové a váhové kategorie.

„Abychom zajistili nestrannost a vyrovnanost v soutěži, bylo nařízeno losování, podle kterého pak byli hráči rozřazeni. Třicet přihlášených nakonec utvořilo patnáct dvojic, hrálo se ve dvou skupinách, po osmi a po sedmi, systémem každý s každým,“ vysvětlil organizaci turnaje Tomáš Boháč.
Principem hry bylo nastřílet co nejvíce gólů.

Své kvality tradičně potvrdili mladší účastníci v neoficiální kategorii do pětadvaceti let, sympatie fanoušků a spoluhráčů si bouřlivou podporou za předvedené výkony vysloužili také starší fotbalisté ve věkové hranici padesát plus.

Z prvního místa se nakonec radovala dvojice Heřmi – Kraus, když na druhé místo odsunuli mladíky Míšu Radu s Míšu Vávrou. Na bronz dosáhla dvojice Kýč a Sobotík.
Sportovní den zakončil fotbalový duel dětí na malé branky a penaltové rozstřely žen.

K poslední kategorii nutno podotknout, že mnohé z amatérských dobrovolnic by se za své brilantně zvládnuté pokutové kopy nemusely stydět ani na právě probíhajícím mistrovství světa žen ve fotbale v sousedním Německu. Ceny se rozdávaly v těchto kategoriích: dvojičky 1. až 3. místo, nejlepší střelec, nejlepší brankář, cena útěchy, nejlepší střelkyně, následně také poděkování kuchaři, nejstarší účastnice penaltových střel a podobně.

Účelem celé akce bylo naplnit slova, že není důležité vyhrát ale zúčastnit se!

Skutečnost, že turnaj se stává tradičním potvrdilo i množství partnerů akce a slavnostní odstartování zástupci obce Okrouhlá. Mezi účastníky tak byly rozděleny poháry a medaile, dres podepsaný Pavlem Nedvědem, vstupenky do Aquafora, šampaňské, hračky a několik krabic pamlsků pro nejmenší.

Radost ze sportu, pohodovou atmosféru a sportovní příležitost všem – splněno. To si pro letošek může ve svém diáři odškrtnout organizátor stále úspěšnějších ´okrouhláckých dvojiček´.

ANDREA KULIŠANOVÁ