Budoucnost asi 150 obyvatel obce Prameny zůstává zastřená otazníky. Nikdo totiž nechce obec vést. Zatím bude v jejím čele stát současný Jan Murín, správce z ministerstva vnitra. Ten má ale dost omezenou pravomoc.

„Současný stav zatím zůstane zachován,“ potvrdil mluvčí ministerstva vnitra Vladimír Řepka poté, co nikdo nechtěl kandidovat ani do druhých mimořádných voleb do zastupitelstva. Správce může, podle zákona, obec řídit do doby než bude ustanoveno zastupitelstvo. Jenže například o investičních projektech nebo podnikatelských záměrech rozhodnout nemůže. „Činnost správce obce vede pouze k zajištění nezbytného chodu obce, nikoliv k rozhodování o jejím rozvoji a investičních projektech.“

Kandidátky se odevzdávaly do středy 13. ledna (jak již Deník informoval). „Další, tentokrát řádný, termín pro volby je na podzim. Budeme se snažit, aby se někdo do voleb přihlásil,“ sdělil mluvčí. Není ale jasné, jak bude ministerstvo občany na kandidaturu lákat. „V případě, že nebudeme úspěšní, lze řešit nastalou situaci pouze legislativní cestou, ale to je běh na dlouhou trať,“ uvedl. Informaci, že by se Prameny spojily s jinou obcí, ale vyvrátil s tím, že je ke sloučení potřeba souhlas zastupitelstva. A to v obci není.

Problém má obec hlavně kvůli dluhům. Ty vznikly kvůli plánovanému projektu stáčírny minerálních vod. Ač byla její realizace na dosah, záměr překazilo mimo jiné sdružení lidí, kterým byla stavba trnem v oku. Tak dlouho se na všechny strany odvolávalo, až od projektu ustoupilo několik investorů.

Starosta obce Václav Brenner v roce 2006 ke sdružení řekl: „Já se nemohu zbavit dojmu, že takové snažení je účelové. Zřejmě chce někdo dostat obec na kolena, a pak její majetek za hubičku koupit.“

Na začátku 90. let se vedení obce začalo zajímat o vybudování stáčírny minerálních vod.
Rok 2006 – Stáčírna byla obci opět téměř na dosah. Bylo vydáno územní rozhodnutí, stavební i další povolení. Stavět se ale nezačalo. Skupina lidí z jednoho občanského sdružení se tak dlouho odvolávala k různým institucím, až investoři od záměru odstoupili.
Polovina dubna 2009 – Zastupitelé složili kvůli asi třicetimilionovému dluhu mandáty.
12. prosince 2009 se měly konat mimořádné volby do zastupitelstva.
Do 13. ledna mariánskolázeňský úřad přijímal kandidátky – nepřišla žádná.