Pole na Chebsku jsou po podzimní orbě. Ta je proměnila v oblasti, kde si zvěř nemůže obstarat potravu a tak se stahuje k okrajům silnic a železnic. V tu chvíli hrozí nebezpečí jak zvěři, tak i lidem při případné srážce. Mnoho lidí ale neví, jak se správně zachovat, když se na silnici střetnou třeba srnkou.

„Pokud někdo srazí například srnku, tak to musí buď ohlásit na policii nebo kontaktovat myslivecké sdružení,“ sdělil hospodář Mysliveckého sdružení v Plesné Augustin Bláha. „Moc lidí ale neví, v jaké části honitby se nacházejí, tak stačí zavolat policisty, kteří už zkontaktují hospodáře v příslušném místě.

A hlavně to, že srazíte srnku, neznamená, že si ji můžete naložit do kufru a odvézt! To je brané jako regulérní pytláctví,“ dodal Bláha. Narážel tím na některé případy, kdy si lidé zvěř po srážce odvážejí a doma si z ní udělají oběd. Je to jak zdraví nebezpečné, tak nezákonné.

„Abych řekla pravdu, tak jsem nad tím, co dělat, když srazím srnku, nijak moc nepřemýšlela,“ řekla Romana Pechová z Krásného. „Ale asi bych zavolala policisty, kdyby se to stalo. Ti by, myslím si, měli zkontaktovat myslivce, ale co by se dělo dál, opravdu netuším.“