VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Stačí jeden nadšený člověk a charitativní akce je na světě

Františkovy Lázně, Plesná –Regionální country kapely hrály ve Františkových Lázních Dětskému domovu Plesná.

30.6.2011
SDÍLEJ:

NA WEST COUNTRY FESTU, který se konal ve Františkových Lázních, se představily dívky z Dětského domova Plesná. Právě pro jejich domov byl určen výtěžek koncertu. Foto: Foto: archív DD Plesná

Slovy jedné z country písní poděkovala ředitelka Dětského domova Plesná Libuše Hoyerová za peněžní dar na nákup herních prvků na zahradu domova. „Můžete se rvát o každý malý nic já dávno vím, že méně bývá víc,“ citovala.

Výtěžek 10 850 korun přinesl druhý ročník West country festu v Přírodním divadle ve Františkových Lázních.

„Další kousek uvedené písně zní: ´Můžete se ptát kam kráčí noha má.´ Odpovím za zúčastněné: K srdcím lidí. A píseň pokračuje: ,´Znám lidi s elánem a patřím k nim i já.´ Tato slova zase charakterizující autora a organizátora celé akce - countryového muzikanta, kytaristu, super človíčka a hudebního nadšence v jedné osobě Romana Mánka Hruňka,“ nešetřila slovy chvály Libuše Hoyerová.

Muzikant a řidič sanitního vozu Roman Mánek Hruňka bere pomoc ostatním jako samozřejmost. Finance z prvního ročníku putovaly do Domova pro osoby se zdravotním postižení Pata.

„Já jezdím hrát na Patu už asi deset let, ale prvotní myšlenkou uspořádat tento festival bylo setkat se ostatními regionálními kapelami na jednom jevišti,“ řekl Mánek. „Z prvního ročníku jsem měl trochu obavy, ale nakonec to dopadlo tak, že se kapely chtěly zúčastnit i dalšího ročníku a dokonce se mi hlásí i další.“

Akci pořádá sám a jak řekl, sehnat peníze nebylo zpočátku nic jednoduchého. Uspěl u Slavomíra Honzíka z Chebu a Milana Ščisláka z Františkových Lázní, ke kterým se přidali další sponzoři. Všem patří poděkování.

„Muzikantská rodina předvedla, že ´nepárá se s tím´,“ citovala ředitelka DD Plesná další verš písně. „I přes nepřízeň počasí hrála jak o život a darovala posluchačům čas plný krásných zážitků. Byl to skutečně neopakovatelný den, slavnostní atmosféru podpořila slovem Vlaďka Vítová Ouředníková a vyladěným zvukem zvukaři Groowe group Vráti Krupičky. Za vydařené odpoledne, soutěže připravené Petrou Krbcovou a především za příspěvek na průlezky děkujeme.“

Slovy díků na adresu organizátora nešetřil ani pronajímatel Přírodního divadla Miroslav Mašek. Přírodní divadlo ale neustrnulo jen u této akce. Už 9. července mohou přijít návštěvníci na bluesovou kapelu Bernard Band a 16. července se koná oblíbená Miss Mokré tričko.

Autor: Nataša Šmatová

30.6.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Jaroslav Krajc v akci.

VOLBY 2017: Na Chebsku žádný vážný problém nenastal

Ilustrační foto.

Horní Hrad pod palbou

Do Chebu míří Snow film festival

Cheb - Špičkové filmy o zimních sportech a dobrodružství. To bude další ročník Snow film festivalu, který se i letos uskuteční v chebské Čtenářské kavárně Joker.

VOLBY 2017: Zapisovatelka? I ta má u voleb zodpovědnost

Cheb - Ve volební komisi je důležitou součástí nejen její předseda, ale také zapisovatelka. Například Olga Gregoridesová z Chebu, dělá zapisovatelku při volbách již několik let. Jak sama říká, v jejím volebním okrsku číslo 17 v Májové ulici, se za poslední léta nic závažného nestalo.

Psi i jejich páni se dobře baví při nové hře Hoopers

Chebsko - Štěňata, dospělí psi, voříšci nebo šampioni, ti všichni mohou propadnout novému sportu, který pochází z Ameriky a Holandska.

Na nové kotle je k mání ještě 22 milionů korun

Karlovy Vary - V pořadí již druhou vlnu takzvaných kotlíkových dotací spustil Karlovarský kraj v závěru srpna. Z celkové částky 64 milionů korun, která je k dispozici, zbývá pro majitele rodinných domů k rozdělení ještě kolem 22 milionů korun na výměnu starých, neekologických kotlů za nové.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení