Slovy jedné z country písní poděkovala ředitelka Dětského domova Plesná Libuše Hoyerová za peněžní dar na nákup herních prvků na zahradu domova. „Můžete se rvát o každý malý nic já dávno vím, že méně bývá víc,“ citovala.

Výtěžek 10 850 korun přinesl druhý ročník West country festu v Přírodním divadle ve Františkových Lázních.

„Další kousek uvedené písně zní: ´Můžete se ptát kam kráčí noha má.´ Odpovím za zúčastněné: K srdcím lidí. A píseň pokračuje: ,´Znám lidi s elánem a patřím k nim i já.´ Tato slova zase charakterizující autora a organizátora celé akce - countryového muzikanta, kytaristu, super človíčka a hudebního nadšence v jedné osobě Romana Mánka Hruňka,“ nešetřila slovy chvály Libuše Hoyerová.

Muzikant a řidič sanitního vozu Roman Mánek Hruňka bere pomoc ostatním jako samozřejmost. Finance z prvního ročníku putovaly do Domova pro osoby se zdravotním postižení Pata.

„Já jezdím hrát na Patu už asi deset let, ale prvotní myšlenkou uspořádat tento festival bylo setkat se ostatními regionálními kapelami na jednom jevišti,“ řekl Mánek. „Z prvního ročníku jsem měl trochu obavy, ale nakonec to dopadlo tak, že se kapely chtěly zúčastnit i dalšího ročníku a dokonce se mi hlásí i další.“

Akci pořádá sám a jak řekl, sehnat peníze nebylo zpočátku nic jednoduchého. Uspěl u Slavomíra Honzíka z Chebu a Milana Ščisláka z Františkových Lázní, ke kterým se přidali další sponzoři. Všem patří poděkování.

„Muzikantská rodina předvedla, že ´nepárá se s tím´,“ citovala ředitelka DD Plesná další verš písně. „I přes nepřízeň počasí hrála jak o život a darovala posluchačům čas plný krásných zážitků. Byl to skutečně neopakovatelný den, slavnostní atmosféru podpořila slovem Vlaďka Vítová Ouředníková a vyladěným zvukem zvukaři Groowe group Vráti Krupičky. Za vydařené odpoledne, soutěže připravené Petrou Krbcovou a především za příspěvek na průlezky děkujeme.“

Slovy díků na adresu organizátora nešetřil ani pronajímatel Přírodního divadla Miroslav Mašek. Přírodní divadlo ale neustrnulo jen u této akce. Už 9. července mohou přijít návštěvníci na bluesovou kapelu Bernard Band a 16. července se koná oblíbená Miss Mokré tričko.