Díla na téma víra, láska, naděje namalovaly pro uživatele, kterými jsou děti a mladí lidé od tří do šestadvaceti let, studentky Střední pedagogické školy, gymnázia a vyšší odborné školy Karlovy Vary.

S nápadem vyzdobit dlouhé chodby přišla vedoucí Máji Lucie Horváthová. „Je pro nás čest, že nám tady budou obrazy dělat radost,“ řekla při předávání. „Velké díky patří studentkám a jejich paní učitelce, panu řediteli a také sponzorům, díky kterým se podařilo tento nápad realizovat,“ uvedla.

„Snažily jsme se s našimi studentkami vytvořit osobité podání tématu láska, víra naděje, protože tyto pojmy mezi lidmi mizí a je potřeba, aby byly stále živé,“ sdělila učitelka Jana Haladová. „Dýchl na mě duch těch obrazů,“ doplnil její slova ředitel školy Bohuslav Peroutka. „Doufám, že obrazy pomohou vylepšit prostředí stacionáře.“ Studentky, které se předávání zúčastnily, v obrazech ztvárnily například lásku dvou lidí, mateřskou lásku či anděla, který znázorňuje skutečnost, že v každé temné chvíli může být světýlko naděje. Samotné studentky hovoří o tom, že spolupráce s Májou pro ně byla výzva. „Mohly jsme si vyzkoušet malbu na plátna. Přišla s tím nejen radost, ale také zodpovědnost. Žádná z nás tuto spolupráci nebrala na lehkou váhu,“ řekla jedna z autorek obrazů. Podle ředitelky Správy zdravotních a sociálních služeb Cheb Ludmily Froňkové je téma, které si škola vybrala, obzvlášť v tomto předvánočním čase je to nejdůležitější.