Houbařská sezóna na Chebsku je vlastně celoroční záležitost. Také nyní zkušení mykologové nechodí z lesů s prázdnou. V sobotu dokonce Jiří Pošmura, předseda Mykologického klubu Slavkovský les, nasbíral několik penízovek vhodných do lahodné gulášové polévky.

„Nyní je však spíš takové přechodné období, kdy se dají ještě najít jedlé houby, jako je penízovka sametonohá, ucho Jidášovo nebo hlíva ústřičná, ale už jen sporadicky," upřesnil Pošmura pro Chebský deník. „Po odtání sněhu začínají na starších smrkových šiškách růst drobné penízovky smrkové, které se dají při trošce trpělivosti nasbírat i ve větším množství a uštipují se jen kloboučky.

Právě ty se hodí na vynikající lahůdku, gulášovou polévku z jarní penízovky smrkové," pomlaskával si houbař-kulinář Pošmura a nezapomněl také přidat tradiční jednoduchý recept na jejich přípravu. „Na oleji osmažíme velkou cibuli nakrájenou na kostičky, přidáme očištěné houby, podusíme, zalijeme vodou asi do 3/4 hrnce, přidáme sladkou a pálivou mletou papriku, osolíme, opepříme a vložíme jeden nakrájený stroužek česneku, jednu kostku zeleninového vývaru (může být i masox), libeček a dvě velké brambory nakrájené na kostičky. Vaříme asi 30 minut. Po uvaření okořeníme majoránkou, petrželkou a ještě přidáme dva prolisované stroužky česneku," neskrýval mykolog Pošmura kulinářské nadšení. Pokročilí houbaři se mohou podle Pošmury už pomalu těšit na smržovité houby, jako je smrž špičatý, pražský nebo polovolný. V některých oblastech dokonce rostou i chutné kačenky české nebo destice chřapáčové.

A posbírali zkušení chebští mykologové přes zimu i nějaké raritky? „Ano, ale jde spíš o nálezy kuriozit, které nejsou k jídlu a jsou vzácnější. Jedná se například o ohnivec šarlatový, který je nádherně barevný a v tajícím sněhu vypadá jako květ lesa," pochlubil se další člen Mykologického klubu Slavkovský les Pavel Syřiště a dodal, že na oblíbené hřibovité houby si budou muset houbaři počkat ještě skoro tři měsíce.