VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Stále není jasné, zda se německá strana v kauze Chebský les odvolá

Cheb -Po rozhodnutí regensburgského soudu se zvýšil počet zájemců o chebský majetek v Německu

4.1.2011
SDÍLEJ:

MANŽELÉ ALBERT A PETRA KUNZOVI podepsali v Tirschenreuthu (s bývalým chebským starostou Janem Svobodou) kupní smlouvu na prodej části majetku Chebu v Německu. Foto: Foto: MěÚ Cheb

Více než 600 hektarů lesa vlastní město Cheb u německého Tirschenreuthu. Jak již Deník informoval, soud v Regensburgu rozhodl o zrušení nucené správy. Zatím však není jasné, zda se německá strana odvolá.

„Podle informací, které máme, je možné požádat o odvolání do 15 dní od doručení rozsudku,“ uvedl chebský starosta Pavel Vanoušek. Odůvodnění rozsudku tudíž nemá k dispozici ani česká strana.

Podle informací Deníku soud argumentoval tím, že Cheb nemůže být zodpovědný za zabrání majetku vysídlenců prostřednictvím takzvaných Benešových dekretů. Vysídlenci mimo jiné chtěli, aby jim les zůstal i jako forma odplaty za to, že jim Češi zabavili majetek. Jak však starosta Vanoušek uvedl, nemá zatím zprávy jak o tom, že by se německá strana chtěla odvolat, tak i se práva na odvolání vzdát.

„Mohu ale potvrdit, že rozhodnutí soudu vyvolalo zvýšený zájem o náš majetek v Německu.“ Podle jeho slov se objevily i nabídky na odkup lesa. „Žádné zastupitelstvo ale zatím nerozhodlo o tom, že by se tento majetek měl prodat. Jediné, co bylo schválené, tak prodej hájenky manželům Kunzovým,“ dodal.

„Objevili se také zájemci, kteří by chtěli na území umístit větrné elektrárny,“ doplnil starostu Tomáš Linda, místostarosta. Jak Cheb s majetkem naloží, pokud rozhodnutí soudu nabyde právní moci, není zatím jasné.

V kauze Chebský les nejde jen o princip, ale také o finance. „Žaloba, o které se bavíme, se ale týkala jen vlastnického práva,“ vysvětloval Linda s tím, že o výnosech se musí rozhodnout zvlášť. Představitelé města Chebu potvrdili, že při posledním dotazu na stav účtu měla německá strana žádost Chebských o informaci odmítnout.


Autor: Václava Simeonová

4.1.2011
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Jaroslav Krajc v akci.

VOLBY 2017: Na Chebsku žádný vážný problém nenastal

Ilustrační foto.

Horní Hrad pod palbou

Do Chebu míří Snow film festival

Cheb - Špičkové filmy o zimních sportech a dobrodružství. To bude další ročník Snow film festivalu, který se i letos uskuteční v chebské Čtenářské kavárně Joker.

VOLBY 2017: Zapisovatelka? I ta má u voleb zodpovědnost

Cheb - Ve volební komisi je důležitou součástí nejen její předseda, ale také zapisovatelka. Například Olga Gregoridesová z Chebu, dělá zapisovatelku při volbách již několik let. Jak sama říká, v jejím volebním okrsku číslo 17 v Májové ulici, se za poslední léta nic závažného nestalo.

Psi i jejich páni se dobře baví při nové hře Hoopers

Chebsko - Štěňata, dospělí psi, voříšci nebo šampioni, ti všichni mohou propadnout novému sportu, který pochází z Ameriky a Holandska.

Na nové kotle je k mání ještě 22 milionů korun

Karlovy Vary - V pořadí již druhou vlnu takzvaných kotlíkových dotací spustil Karlovarský kraj v závěru srpna. Z celkové částky 64 milionů korun, která je k dispozici, zbývá pro majitele rodinných domů k rozdělení ještě kolem 22 milionů korun na výměnu starých, neekologických kotlů za nové.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení