Naprosto zbytečná smrt, tak hovoří nejen Chebané o tragické události, kdy auto smetlo na chodníku tři procházející chodce. Jeden z nich, výrazná osobnost Chebu a známý chebský spisovatel, dvaasedmdesátiletý Stanislav Wintr, na místě svým zraněním podlehl.

O tragédii, která otřásla Chebem, hovořil Chebský deník s dlouholetým kamarádem zesnulého Stanislava Wintra, chebským kronikářem Jindřichem Josefem Turkem. „O neštěstí jsem se dozvěděl od dalšího našeho společného přítele Pepy Šálka, za kterým Standa v den tragédie nedorazil na dohodnutou schůzku. „Stanislav Wintr byl nejen skvělý člověk, ale také vynikající spisovatel – autor jedenácti knih. Poutavě popisoval historické události z období Napoleona Bonaparta. Poslední dobou však byla spíše náplní jeho života péče o nemocnou ženu. Jsem věřící člověk, proto žádnou odvetu tomu řidiči nepřeji. Ten člověk to však stejně má také spočítané, soudit ho bude už někdo jiný…"

Lidé o této nešťastné události mluví nejen v ulicích nebo restauracích, ale také například na sociálních sítích. „U této nehody jsem byl," napsal na svém profilu David. „Nic z toho by nebylo, kdyby řidič dával pozor. Stačila vteřina a změnil se život hodně lidem. Viděl jsem, jak se snaží oživit pána, který neměl s tou nehodou vůbec nic společného. Jen šel po chodníku. Kdo by ten den ráno z jeho rodiny řekl, že se už nevrátí domů."

„Nemám k tomu, co se stalo uplynulé nedělní odpoledne v Chebu, co rozumného dodat," neskrývala emoce chebská seniorka Jaroslava Rymešová. „Kolikrát když se jako řidič setkám s bezohledností druhých, si v duchu zaláteřím a říkám: Kdyby si alespoň natloukl ústa sám… Tady to stálo jeden nevinný lidský život a dvě zraněné mladé ženy. Vůbec nechápu, jak mohl nejen přehlédnout červenou, ale navíc houkající sanitku. Co to bylo za člověka, který za sebou nechá takovou bolest a spoušť a od nehody uteče? Jistě, pro danou chvíli může být nedokonalou omluvou panika, hrůza z toho, co způsobil, a – doufejme – špatné svědomí. Snad ho tohle svědomí nakonec povede, aby se sám k svému skutku postavil čelem, přijal odpovědnost za to, co způsobil, a sám se přihlásil policii. A pokud ne, tak věřím, že spravedlnosti stejně daleko neuteče," neskrývala. Na Chebsku ale nejde o ojedinělý případ, kdy z místa nehody viník utekl nebo ujel. Před lety například policisté pátrali po řidiči, který v Evropské ulici v Chebu při odbočování vlevo najel do protisměru, kde narazil do nákladního automobilu Tatra. Náklaďák najel na chodník, narazil do semaforu a po nárazu přejel do protisměru, kde se srazil s autobusem. Pětašedesátiletý řidič tatry zemřel a viník z místa činu ujel.

Ani řidič Škody Octavie z Chebu se nedokázal postavit odpovědnosti za dopravní nehodu, kterou způsobil. Na kruhovém objezdu v Americké ulici v Chebu nezvládl řízení vozidla, vjel do protisměru, kde čelně narazil do protijedoucího vozidla. Policisté tehdy třicetiletého muže dostihli několik minut po činu. Opilého řidiče našli díky občanům.