V prvním úseku pracuje společnost Swietelsky, která zde položila asfaltové směsi na chodníky a aktuálně dávají probarvenou hmatnou dlažbu v místech pro přecházení a ve sjezdech. Dále probíhají terénní úpravy a ohumusování zelených ploch. Zároveň se chystá zadláždění propustků a montáž oplocení opěrné zdi. Hotové je veřejné osvětlení a vodorovné dopravní značení v plastu.

Opravu silnice si pochvaluje i Iveta Macháčková z Chebu, která velmi často právě mezi Chebem a Mariánskými Lázněmi pendluje. „Už se těším, až bude hotovo, protože se tady vždy zdržím, ale už to vypadá skvěle a zdržení jsou menší,“ sděluje.

Zhotovitelem druhého úseku stavby je společnost Algon, která připravuje chodníky na pokládku asfaltových směsí, chystá se na zřízení nových propustků na sjezdech k jednotlivým nemovitostem, zadláždění čel propustků, terénní úpravy, ale i zřízení svodidel. V obou úsecích probíhají přípravné práce pro instalaci svislého dopravního značení.

Podívejte a pište nám, zda místa poznáváte a jakou vzpomínku máte s nimi spojenou.
Poznáte místa na Chebsku? Podívejte se na fotografie klenotů našeho regionu

Oprava povrchu vozovky o celkové délce 1900 metrů bude stát téměř 44 milionů korun bez DPH. Rekonstrukci provedlo Ředitelství silnic a dálnic společně s obcí Stará Voda, která na stavbu přispěla z vlastního rozpočtu asi 15 miliony korun.

Třetinu pokryje příspěvek ze SFDI. Díky této opravě vznikne nejen nová komunikace, ale i přechod pro chodce, který přes tuto frekventovanou komunikaci dosud žádný nebyl. Také dojde k vybudování části chodníků, díky nimž se obyvatelé už nebudou muset pohybovat přímo na vozovce. Řidiči zde projedou obousměrně se sníženou rychlostí na 30 km/h. „Přechod pro chodce v obci opravdu velmi kvitujeme, protože dosud to byl ve Staré Vodě problém. Jsem ráda, že to tady bude pro všechny bezpečnější a přehlednější, protože silnice je u nás velmi frekventovaná,“ dodává starostka Staré Vody Eva Procházková.