VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Staré herní prvky u mateřinek nahradila moderní hřiště

Cheb - Areály se však otevřely až v těchto dnech, a to i přes to, že stavební práce byly hotové na začátku školního roku.

23.10.2009
SDÍLEJ:

Z VOLNĚ PŘÍSTUPNÉHO HŘIŠTĚ v chebské Komenského ulici má radost také pětiletý Tomášek Mirovsky. Ačkoliv chodí do školky, která je hned vedle, rád si sem chodí s maminkou hrát. Foto: Wilhelm Simeon

Náklady na úpravu zahrad mateřských škol v Chebu mají přijít na 35 milionů korun. Již tento rok se těší z nového prostředí děti ze dvou mateřinek. Další přijdou na řadu příští rok.

„Náročnou proměnou prošly zahrady mateřských škol v Komenského ulici a v ulici Osvobození na Hradčanech,“ informovala mluvčí chebského městského úřadu Martina Kuželová. „Hned v sousedství této školky také vyrostlo nové dětské hřiště.“

Areály se však otevřely až v těchto dnech, a to i přes to, že stavební práce byly hotové na začátku školního roku. Mluvčí vysvětlila, že nové travní koberce potřebovaly určitý čas, aby mohly v klidu prokořenit do podkladu.

„Zahrady a hřiště jsme mohli zrealizovat díky evropským dotacím,“ podotkl chebský místostarosta Michal Pospíšil. „Příští rok, ve druhé etapě prací v rámci stejného projektu, přijdou na řadu mateřské školy na Malém náměstí a v ulici 26. dubna. Celkové náklady na revitalizaci uvedených zahrad včetně letošních akcí se odhadují na 35 milionů korun, dotace by měly činit 32 milionů,“ dodal.

Úpravy již byly nutné. Neuspokojivý byl stav mobiliáře, zeleně i tamních komunikací. „Veškeré zařízení bylo zastaralé a z hlediska bezpečnosti dětí neodpovídalo současným požadavkům,“ uvedla Martina Kuželová. „Na vytipovaných místech se proto provedly a budou provádět rozsáhlé vegetační a terénní úpravy, instalují nové herní prvky a další vybavení.“

Části areálů se postupně také otevřou veřejnosti. To již u nových zahrad již platí. „Návštěvníci by měli dodržovat tamní pokyny, zejména sledovat, jaké kategorii dětí jsou herní prvky určeny,“ uvedla mluvčí s tím, že děti do šesti let musejí přijít v doprovodu dospělého. Výhodou otevření části zahrad veřejnosti je také fakt, že rodiče nebudou omezovat otevírací doby. Přijít mohou totiž kdykoliv od rána do večera.

Z kroku města mají radost mnohé maminky. „Vím, že se i hřiště ve městě kontrolují, ale zde mám větší pocit bezpečí,“ řekla Tereza Mašková z Chebu. „Tuto možnost budu i s 'malým' velice ráda využívat,“ dodala.

Autor: Václava Simeonová

23.10.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

POI ve své nebezpečné ohnivé formě.

Cirkusák, který nepotřebuje šapitó

MARIÁNSKÉ LÁZNĚ navštěvují převážně rusky mluvící a němečtí hosté, to chce město nyní změnit a přilákat českou klientelu.

Budou mít nového průvodce

Zdravotní sestry mohou studovat bez dojíždění

Karlovy Vary – Bez složitého dojíždění za studiem mimo region si mohou nově zvyšovat kvalifikaci zdravotní sestry.

OTÁZKA PRO: Jana Kuchaře, starostu Františkových Lázní

Letošní výlov františkolázeňského rybníka Ameriky má být o mnoho lepší, než to bývalo v předchozích letech. Jaké novinky jsou připravené? A kdy se vlastně výlov koná?

Nebyli to migranti. V lázních se ubytovali pouze pracanti

Mariánské Lázně - „Máme tady uprchlíky,“ tato věta se šířila v posledních dnech na sociální síti. Mariánské Lázně vyděsil vyšší počet cizinců, kteří se objevili v budově bývalé úšovické školy. Podle města i majitele objektu ale nejde o migranty, ale o rumunské zaměstnance, kteří pracují v průmyslové zóně Bory.

Další napadení záchranářů

Plesná - K dalšímu napadení záchranářů došlo v Karlovarském kraji. Tentokrát se terčem útoku stala výjezdová skupina z Lubů.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení