Starosta Aše Dalibor Blažek považoval za svou povinnost požádat zastupitelstvo, aby jej potvrdilo ve funkci poté, co k 31. březnu opustil ODS. Zastupitelstvo své původní rozhodnutí nezměnilo a Blažek je dál starostou.

ODS v říjnu 2010 vyhrála komunální volby v Aši ziskem 34 procent hlasů a na základě tohoto faktu pak probíhala povolební vyjednávání.

Jediné místo pro zástupce KSČM v radě města a spolupráce s ním ovšem zapříčinily, že buňka ODS v Aši přestala počínaje 1. březnem existovat. Rozhodla o tom výkonná rada ODS od stolu a bez znalosti místních poměrů. Nelíbila se jí právě spolupráce s KSČM.

„Zastupitelstvo města v Aši na svých jednáních nikdy neřešilo světonázorové otázky a ideologické problémy, zabývalo se jen ´přízemní´ starostí o pozitivní změny zasahující běžný život obyvatel i o zlepšení městské infrastruktury. Tuto práci nelze dělat v sevření stranických a ideologických direktiv. Pouze díky tomuto postupu se v uplynulých letech podařilo dosáhnout v minulosti nebývalých výsledků,“ uvedl v reakci na tento krok starosta Aše Dalibor Blažek.

„Protože do funkce starosty a do rady města jsem byl navržen jako člen ODS, kterým již nejsem, považoval jsem za čestné a morálně správné nechat na zastupitelstvu, zda potvrdí a nebo nepotvrdí současné rozložení sil v radě města i změnu na pozici starosty,“ poznamenal.

„Na rozdíl od politiků ve velkých městech se tu neřeší malichernosti, ale fungování města,“ poznamenal Jan Kováč z Ašska. „Rozhodnutí zastupitelů je správné.“