Společně s Jalovcem zastupitelé ve čtvrtek odvolali také místostarostku Gabrielu Lickovou (delegována Koalicí pro Cheb a Svobodnými). Kromě Hrkala nyní město povede jako první místostarosta Michal Pospíšil (ODS) a druhou místostarostkou je Eva Horná (ČSSD). V Chebu se tak rozpadla i koalice ANO 2011, VPM, Svobodní Cheb a Koalice pro Cheb, která vznikla v květnu.

Ta vznikla poté, co členové ANO 2011 odmítali pokračovat v koalici s ČSSD a KSČM. Důvodem prý byla osoba tehdejšího obviněného starosty Petra Navrátila (ČSSD). Novou koalici tvoří ANO 2011, ČSSD, ODS, s tichou podporou KSČM.

„Na poradě našeho klubu jsem byl pověřen postupovat tak, že pokud nebude schválen rozpočet města, má být vyslovena nedůvěra vedení města,“ řekl Hrkal. Nejdříve navržený rozpočet města Chebu na rok 2018 kritizovala opozice, které se nelíbila například absence větších investic nebo třeba čerpání finanční rezervy města. Poté se přidali i někteří členové koalice. Například Leoš Horčička (ANO) vystoupil s tím, že když dokument studoval, napadaly ho stejné otázky, jaké pokládala k návrhu rozpočtu opozice. Zastupitelé Ilja Horník a Miroslav Plevný (oba VPM) se pozastavili nad tím, že všichni tři radní za ANO rozpočet na jednání rady doporučili pro schválení a neměli žádné větší výhrady. I přesto nakonec nebyl na zastupitelstvu schválen. Hlasovalo pro něj pouze 13 z celkového počtu 30 zastupitelů, zdržela se KSČM, většina ČSSD a tři zástupci hnutí ANO.

Velmi nesourodě hlasovala chebská ODS, Jaroslav Kočvara se zdržel, Michal Pospíšil a Jan Svoboda nehlasovali vůbec a Tomáš Linda byl proti.

Konečný výsledek hlasování o rozpočtu pak znamená, že až do března bude město Cheb hospodařit jen podle rozpočtového provizoria. „Pár lidem jsme šlápli v minulosti na palec a teď zaplatíme účet za to, že jsme někomu nechtěli dál poskytovat výhody, dotace a smlouvy. Apeluji proto na všechny slušné lidi, kterých je také v ANO a ČSSD mnoho, aby se nenechali vláčet třemi nebo čtyřmi lidmi, kteří si hlídají pouze své zájmy,“ komentoval Jalovec situaci před svým odvoláním. Proti rozhodnutí zastupitelů se postavila početná skupina lidí, která plánuje svolat demonstraci na podporu Jalovce a Lickové.