Zpráva o tom, že museli být hospitalizovaní, obletěla region. Nemluvilo se však o tom, co bylo s jejich dvěma malými dětmi, než si pro ně přijeli příbuzní. Postarala se o ně Petra Pejsarová z Chebu, které za to poděkoval i chebský starosta.

Případ se stal na začátku srpna. Na chodbě domu, kde Petra Pejsarová bydlí, plakaly dvě děti. Bály se, že jsou maminka s tatínkem mrtví. Ona proto ihned zavolala záchranáře, ale také poskytla zázemí a útěchu vystrašeným dětem. Přivolaní policisté pak v koupelně bytu našli na zemi ležící ženu s mužem v bezvládném stavu. Příčina byla rychle objasněna: v koupelně byla zjištěna přítomnost oxidu uhelnatého překračující smrtelnou dávku pro člověka. Děti byly v pořádku a policie kontaktovala příbuzné, kteří si poté děti převzali do péče.

„Za tento příkladný čin byla slavnostně přijata v kanceláři starosty paní Petra Pejsarová, která poskytla oběma nezletilým dětem ochranu a zázemí v době, kdy rodiče byli v důsledku otravy plynem převezeni do nemocnice,“ informovala mluvčí chebského městského úřadu Simona Liptáková.

„Jsem vždy velmi poctěn, když mohu poděkovat za čin vedoucí k záchraně lidského života, v tomto případě poskytnutí nezbytné pomoci a útěchy malým dětem. Kytička pro paní Pejsarovou je pouze symbolickým poděkováním, ale o to více si tohoto činu vážím, neboť někdy v životě každý z nás potřebuje pomoc toho druhého,“ uvedl starosta města Antonín Jalovec.