Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Starosta se v regionu narodil a je zde šťastný

Nový Kostel – Obec Nový Kostel o sobě dává vědět. Uspěla v krajském kole soutěže o titul Vesnice roku 2010. S jejím starostou Oto Teuberem Deník hovořil nejen o této skutečnosti.

30.8.2010
SDÍLEJ:

Oto Teuber, starosta Nového Kostela. Foto: Deník/ Vladimír Kučera

V rámci krajského kola soutěže o titul Vesnice roku 2010 jste byl vyhlášen Osobností Karlovarského kraje. Při předávání zaznělo, proč jste se tohoto úspěchu dočkal. Přetlumočíte nám zdůvodnění ocenění? A váš vlastní názor…? Proč asi právě vy?

Ocenění osobnost soutěže Vesnice roku 2010 Karlovarského kraje mi bylo uděleno dle mého názoru za včasné reakce při prezentaci naší obce a mé práce pro náš region. Myslím si ale, že bych toto ocenění nikdy nedostal bez spolupráce se zastupitelstvem obce a hlavně se spoluobčany. Proč asi já? Tak to opravdu nevím, ale jedna přítelkyně obce jednou řekla: „Kdo tě jednou pozná - nikdy na tebe nezapomene!“ Snad i tento dojem ze mne měla hodnotící komise a můj projev, který je dost výrazný, se jim zalíbil. Narodil jsem se tu a jsem zde šťastný.

Také jste obdrželi ocenění za dokumentaci dění v obci. Ozřejmíte, kdo se o mapování a zveřejňování událostí nejvíce zasloužil?

Na ocenění dokumentace dění v obci mají zásluhu dvě osoby. Jsou to minulá kronikářka paní Zorka Švajdová a současná zapisovatelka dění paní Annemarie Praisová. Obě dámy se zasloužily o tento titul. Velice si jejich práce vážím, protože je mnohdy velice obtížná. Sledovat neustále dění ve všech námi spravovaných obcích a poté vše správně a objektivně zadokumentovat není vždy lehké.

Existuje v Novém Kostele někdo, koho rád veřejně pochválíte, že aktivně napomáhá k šíření dobrého jména vaší obce?

Na otázku, zda v Novém Kostele existuje někdo, koho rád pochválím za šíření dobrého jména naší obce, musím odpovědět takto: Nejen Nový Kostel, ale i ostatní obce, které obec Nový Kostel spravuje, mají mnoho občanů, kteří svou prací a chováním přispívají k onomu dobrému jménu. Vždyť co je vlastně obec? Jsou to především lidé, bez kterých by obec nebyla. Musím ale zcela jistě pozvednout hotel U Špejcharu v Kopanině, který získal titul Hospůdka roku, všechny naše podnikatele a samozřejmě Vesnický mažoretky, které šíří věhlas naší obce všude, kde je to jen možné.

Jste dost aktivní, což vyžaduje mnoho času. Jak se na tuto skutečnost dívají vaši nejbližší?

Moji známí a mí nejbližší mě podporují neskutečně, vím, že jsem někdy nesnesitelný- chci mít vše připravené – a podle mě to je někdy těžké pro mé okolí, ale musím přiznat, že nebýt těchto mých zlatých lidiček, bylo by to asi nemožné.

Prozradíte nějakou novou investiční akci, kterou zdokonalíte život v Novém Kostele?

V současnosti se pracuje na rekonstrukci fasády na naší základní škole. Chceme pro naše nejmenší připravit radostné vykročení do nového školního roku a zpříjemnit pobyt školákům, jak nejlépe to jen jde.

Jak vidíte rozvoj Nového Kostela do budoucna?

V našem regionu se toho mnoho změnilo, je to v naprostém pořádku. Naše obec má nulovou zadluženost, což je k vidění málokde. Snažíme se hospodařit s tím, co máme a co získáme. Nikdy jsme nevyužili možnosti půjčky od bankovních ústavů. Všechny naše činy směruji ke zkvalitnění života na vesnici. Budu teď mluvit myslím za všechny mé občany, když řeknu, že zde rádi bydlíme a svou prací budeme přispívat k rozvoji obce i nadále. Můžu vás ubezpečit, že o Novém Kostele neslyšíte naposledy.

Autor: Vladimír Kučera

30.8.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Zapisovatelka Olga Gregoridesová z Chebu.

VOLBY 2017: Zapisovatelka? I ta má u voleb zodpovědnost

Hoopers je určený pro psy všech ras a bez rozdílu věku.

Psi i jejich páni se dobře baví při nové hře Hoopers

Na nové kotle je k mání ještě 22 milionů korun

Karlovy Vary - V pořadí již druhou vlnu takzvaných kotlíkových dotací spustil Karlovarský kraj v závěru srpna. Z celkové částky 64 milionů korun, která je k dispozici, zbývá pro majitele rodinných domů k rozdělení ještě kolem 22 milionů korun na výměnu starých, neekologických kotlů za nové.

Jak prosté. Kdo volit chce, může

Karlovarský kraj – Pacienti v nemocnicích, senioři v Domovech důchodců, lidé, kteří mají adresu na magistrátu i vězňové, ti všichni, stejně jako ostatní voliči starší osmnácti let mohou v probíhajících volbách do Parlamentu České republiky volit.

AUTOMIX.CZ

Absurdní šikana? Český řidič platil pokutu za překročení rychlosti o 1 km/h

Doby, kdy čeští řidiči mohli nad postihy za dopravní prohřešky spáchané v zahraničí v podstatě mávnout rukou, jsou dávno pryč. Dnes totiž existuje velká šance, že si vás "najdou" i po navrátu do České republiky. Oznámení o pokutě vám přitom může přijít i po několika měsících. A co je mnohem důležitější, pokutu můžete dostat i za naprostou banalitu.

Do boje o hlasy voličů jde v kraji 21 politických stran, hnutí a koalic

Karlovarský kraj – Možná se někomu může zdát, že volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky nejsou pro běžný život v našem regionu až tak důležité. Opak je ovšem pravdou.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení