Po třináctiletém působení na radnici v Hranicích opustil František Jurčák funkci starosty obce. Stalo se tak na posledním zasedání zastupitelstva, kdy byl Jurčák na podnět zastupitelů odvolán. I nadále ale zůstává na radnici jako zastupitel za komunistickou stranu.
„Dalo se to očekávat,“ přiznal Jurčák. Už při volbě starosty dostal dva hlasy od ODS a bylo jen otázkou času, kdy se tyto dva hlasy opět přikloní zpět k opozici. „Už asi tři měsíce jsem měl nějaké signály, mediálně nás napadli a vyzývali nás s tajemníkem k odstoupení. Na zastupitelstvu pak padl návrh na mé odvolání bez konkrétního důvodu,“ řekl. Novým starostou byl zvolen nestraník Jan Hýbl, který kandidoval za ODS.

„Těch důvodů k odvolání Františka Jurčáka bylo několik. Požadovali jsme od něj například soupis majetku města, rozpočet, který by byl vyhovující a spoustu dalších úkolů, které nesplnil,“ uvedl Hýbl. „Mým prvním úkolem bude upravit rozpočet, který nebyl správně sestaven.“ Jak dále řekl, na toto zasedání se přišlo podívat také mnoho obyvatel Hranic, kteří již tušili, že by k odvolání mohlo dojít. „Někteří to vítají, někteří ne.“ Po změně starosty bylo zasedání zastupitelstva přerušeno a bude pokračovat 12. července.