Staronovým starostou v Poustce zůstává Jan Ryba, který získal důvěru zastupitelů. Změna se odehrála na postu místostarosty. Tím bude pro toto volební období Radovan Caran.

„Zastupitelstvo se sešlo už 2. listopadu, ale ani v něm nejsou velké změny, vyměnili se jen dva lidé,“ informoval Ryba.

Nové zastupitelstvo bude pokračovat v započaté práci. Hned 19. listopadu (hodina bude ještě upřesněna – pozn. redakce) zve obyvatele Poustky na druhé plánovací setkání k projektu Máme si kde hrát. Cílem je vybudování dětského hřiště a multifunkční plochy v Poustce, která bude sloužit všem občanům k volnočasovým aktivitám a k pořádání společenských akcí. „Pro tento účel jsme vybrali nevyužitý, navážkou znehodnocený pozemek u rybníka,“ upřesnil Ryba. Na tomto setkání se obyvatelé seznámí s projekty architektů, kteří reagovali právě na připomínky místních občanů. První setkání se uskutečnilo už v září.

V započatých projektech chce pokračovat i Ljubo Fistr, dosavadní a pravděpodobně i budoucí starosta Vojtanova. „Chci dodělat Územní plán a ucházím se proto opět o funkci starosty,“ sdělil Fistr. „Mám podporu zastupitelů, stejně jako Jiří Mařík, který chce dál pracovat pro obec jako místostarosta,“ doplnil. Ve Vojtanově se v zastupitelstvu vyměnili tři lidé a společně s ostatními s poprvé sejdou 10. listopadu v 18 hodin v místní knihovně.

Původní zastupitelstvo ovšem stihlo schválit nařízení obce, kterým zakazuje prodej v obci jinde, než ve zkolaudovaných prodejnách, čímž by měly z centra Vojtanova zmizet nevzhledné dřevěné stánky. Čas je do konce roku, pak dostane jejich provozovatel od stavebního odboru v Chebu demoliční výměr.