VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Stavba ZUŠky pokračuje, je to největší letošní investice

Aš – Stavba nové základní umělecké školy v Aši pokračuje. Buduje se v nevyužívané části komplexu Kulturního centra LaRitma v Kostelní ulici, kde kromě učeben a dalšího zázemí vzniká přístavba s novým vchodem a polootevřeným atriem.

18.9.2017
SDÍLEJ:

Stavba ZUŠky v Aši pokračuje.Foto: Milan Vrbata

„Stavbu od června provádí chebská společnost RMC STAVBY, termínem dokončení je dle smlouvy o dílo 31. 5. 2018. Cena díla bez DPH ve výši 21 % je bezmála 39 milionů korun,“ uvedl mluvčí ašského městského úřadu Milan Vrbata. „Objemem finančních prostředků se jedná o největší investiční akci města Aš v tomto roce,“ potvrdil.

V objektu došlo k odstranění některých nosných dílů starých dřevěných podlah a nyní pokračují práce na jejich zpevnění. „Zbylé původní trámy v podlahách se ošetřují před dřevokaznými houbami. Rýsují se také základy přístavby, která je situována ve směru k radnici,“ sdělil.

Součástí stavby jsou také úpravy bezprostředního okolí budov, které bude upraveno schodišti, sítí chodníčků, veřejným osvětlením a opěrnými zdmi. Ve skalnatém svahu je kvůli tomu přemisťováno velké množství zeminy a kamení.
V místě budou také vztyčeny čtyři ocelové věže, propojené s terénem úzkými lávkami, v obdobném provedení jako už stojící únikové schodiště, tedy s opláštěním z ocelových tenkostěnných profilů.

„Před převedením do majetku města budovy sloužily dlouhé roky potřebám učiliště, kde se do oprav prakticky neinvestovalo. Proto je nyní potřeba provést celkovou přestavbu všech prostor,“ dodal.

Autor: Václava Simeonová

18.9.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Nebyli to migranti. V lázních se ubytovali pouze pracanti

Takto dopadla sanitka po řádění mladíka.

Další napadení záchranářů

Přepadení seniorky mladíkovi nevyšlo, tak šel vykrást auto

Cheb - Pěkné kvítko asi bude osmnáctiletý mladík. Ten během jednoho dne stihl přepadnout seniorku a ještě vykrást auto.

Denní psychoterapeutický stacionář funguje jeden rok. Je jediný v kraji

Ostrov - Denní psychoterapeutický stacionář už téměř rok funguje v ostrovské nemocnici. Vysoce odborné a specializované pracoviště, které je jediné svého druhu v Karlovarském kraji, rozšiřuje ambulantní péči o pacienty potýkající se s různými psychickými problémy a nemocemi.

VOLBY 2017: Na Chebsku žádný vážný problém nenastal

Cheb - Žádosti o přenosnou volební urnu, dotazy členů volebních komisí i různé problémy musí během voleb vyřešit volební dispečink.

Horní Hrad pod palbou

Horní Hrad - Poslední velká akce před nástupem zimy čeká návštěvníky Horního Hradu na Karlovarsku už tento víkend.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení