Zcela uzavřen bude nakonec most přes řeku Ohři na silnici I/6 u Sokolova kvůli stavbě rychlostní silnice R6. Tímto místem projíždí také mnoho obyvatel chebského regionu. Policie přitom k úplnému uzavření měla výhrady, neboť se obávala dopravního kolapsu na objízdných trasách v případě dopravní nehody. Dopravní policisté však stavbaře přesvědčili, aby objízdné trasy upravili. Doprava by tak měla být plynulejší. „Konkrétně jsme si vymínili upravit na dvou místech objízdnou trasu, která povede od Nového Sedla přes obchvat Sokolova na Citice a na frekventovanou mezinárodní silnici I/6 se napojí u Černého Mlýna,“ sdělila krajská policejní mluvčí Andrea Kávová.

Dosud je most průjezdný v jednom směru. Po odkrytí svršku se ale ukázalo, že most je ještě v horším stavu. A právě proto požádal investor stavby, kterým je Ředitelství silnic a dálnic, úřad o schválení úplné uzavírky. Řízení ale bylo na krajském úřadě pozastaveno. „Nyní už máme všechna stanoviska a můžeme jej obnovit,“ uvedla mluvčí Krajského úřadu Karlovarského kraje Jana Pavlíková. Termín úplného uzavření mostu tak není ještě znám. Očekává se nicméně, že se tak stane začátkem dubna.

Od uzavření mostu v obou směrech si podle ředitele karlovarské pobočky Radomila Havrdy slibuje Ředitelství silnic a dálnic rychlejší dokončení rekonstrukce. A to až o půl roku. „Most by měl být dokončen za rok,“ řekl Havrda.

A jak tedy bude vypadat doprava na Sokolovsku? Podle Kávové bude ze silnice I/6 po uzavření mostu směrována na severovýchodní obchvat Sokolova, který už motoristé využívají nyní. Avšak pouze ve směru z Chebu na Karlovy Vary. „Kvůli bezpečnosti dopravy si dopravní policie dala podmínku, že se musí postavit kruhová křižovatka v Kraslické ulici v Sokolově a upravit křižovatka v Černém Mlýně,“ vysvětlila Kávová podmínky policie. Kruhovou křižovatku by bylo v budoucnu stejně nutné postavit v době, kdy se začne stavět západní obchvat. Oprava mostu přes řeku Ohři na nejfrekventovanější silnici v regionu je nutná kvůli pokračování výstavby rychlostní silnice R6. Na Sokolovsku se jedná o úsek mezi Novým Sedlem a Sokolovem. Dokončen má být na podzim příštího roku. Stát bude asi 2,5 miliardy korun.