Stávka naruší provoz některých spojů mířících z České republiky do Německa a opačně. Omezení se dotkne zejména vlaků linky Praha - Berlin / Hamburg /Kiel / Flensburg a regionálních spěšných vlaků Cheb – Marktredwitz. V noci před stávkou (23./24. ledna) také již nepojedou noční vlaky do a z Německa.

„Prosíme cestující, aby sledovali aktuální informace na webu Českých drah nebo v aplikaci Můj vlak. Doporučujeme cesty v období stávky do/z Německa provést do úterý 23. ledna odpoledne, nebo je odložit až na úterý 30. ledna 2023. V době stávky je třeba počítat s významně omezeným železničním provozem na většině území Německa. Cestující, kteří kvůli stávce své jízdenky nevyužijí, je mohou buď vrátit a jízdné dostanou zpět v plné výši nebo mohou jízdní doklad použít až do 5. února. U jízdenek je zrušena vazba na konkrétní vlak. Cestujícím doporučujeme pro nové cesty zakoupení místenek,“ uvádí České dráhy.

Ilustrační foto.
Lidé z Toužimi se opět dostanou přímým autobusovým spojem do Karlových Varů

Opatření v dálkové dopravě

Co se týká vlaků EC Bavorský expres mířících do Mnichova, aktuálně ve spolupráci s dopravcem die Länderbahn prověřujeme možnost zajištění jízdy vlaků Praha – München. O dalším vývoji na této trati budeme informovat.

Opatření v regionální dopravě

V období stávky nepojedou spěšné spoje mezi Chebem a bavorským Marktredwitz. Vlaky linky Marktredwitz - Cheb - Aš - Hof a zpět pojedou ve dnech stávky bez omezení.

Prosíme cestující, aby sledovali aktuální informace a plánovali své cesty s přihlédnutím k těmto změnám. Všechny aktuální informace najdou cestující v aplikaci Můj vlak, na webu www.cd.cz nebo na sociální síti X.