Gratulace ke svým 101. narozeninám přijímala Terezie Šenkýřová z Lázní Kynžvartu. „Je to nejstarší obyvatelka města,“ poznamenal starosta Miloslav Pernica, když jí přišel popřát s kyticí lilií a dárkovým balíčkem.

Paní Šenkýřová pracovala dlouhá léta jako sestra v lázních, které město proslavily, a zvykla si chodit pravidelně na procházky. Mívala psa, s nímž absolvovala známé trasy. Procházky jí vydržely dodnes. „Ještě si tak každý den k večeru vyjdu na vycházku, i když bez hůlky by to nešlo. Musím ji mít s sebou, abych se měla o co opřít, když mi to uklouzne,“ řekla oslavenkyně. „Dokud bylo počasí co k čemu, bylo to lepší, ale i teď jak můžu, tak jdu. Tady se chodí hezky a cestu znám,“ pochlubila se. Pravidelně chodí kontrolovat, co se změnilo v lázních od doby, kdy tam přestala pracovat.
„Dřív jsem si občas ještě něco přečetla, ale dnes už vidím v novinách jen na titulky,“ posteskla si. Televizi však prý dál sleduje.

A dokonce využívá i moderní techniku. Protože se o vánočních svátcích nikam nechystá, spojí se se vzdálenějšími příbuznými přes počítač a kameru. „Na Vánoce budu doma a mezi svátky přijdou příbuzní ke mně. Já už na návštěvy nechodím. Brzy se unavím a navíc už špatně slyším, takže když se někdo baví, nerozumím, co si povídají,“ vysvětlila.

Jinak je paní Terezie velmi čiperná stará dáma. Kromě revmatismu a bolestí spojených se stářím ji netrápí žádné choroby. „To je určitě zdejším vzduchem,“ dodal starosta.