Na nádraží v Chebu okamžitě vyjeli strážníci Městské policie Cheb a o události byla vyrozuměna i Policie a záchranka. „Po celou dobu s nešťastníkem komunikoval operátor stálé služby městské policie, který se snažil muže uklidnit a odradit ho od jeho úmyslu, což se naštěstí podařilo a muž počkal na příjezd hlídky,“ uvedl k věci ředitel Městské policie Cheb Pavel Janošťák. Dodal, že strážníci našli muže, který byl značně rozrušený, stále roztřesený, měl slzy v očích a byl zjevně emočně vypjatý. Následně si ho převzali zdravotníci do své péče.

V Lipové hořel menší objekt a auto
V Lipové u nádraží hořel menší objekt a auto

„Se strážníky spolupracoval a uvedl, že již nemá v plánu pod vlak skočit,“ doplnil ředitel strážníků s tím, že bohužel stále více dospívajících a mladých lidí mezi 12 a 34 lety trpí stavy úzkosti a depresemi, které mohou vyústit v sebevražedné sklony přes dokonanou sebevraždu.

Podle psychiatrů jsou jedním z faktorů i moderní technologie a nedostupnost až odpojení od rodičů. Proto buďme pozorní k našim dětem a všímejme si jejich projevů chování, abychom mohli předejít takto smutným záležitostem.

„Městská policie Cheb děkuje všem občanům a návštěvníkům našeho města za ohleduplné a slušné chování,“ nakonec vzkázal Pavel Janošťák.