VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Strana na plakáty čekala marně

Cheb - Koalice pro Cheb bude podávat trestní oznámení na jednu z reklamních agentur.

6.10.2014
SDÍLEJ:

ZÁSTUPCI strany Koalice pro Cheb ukazovali, jaký leták se měl nacházet na reklamních plochách společnosti Rengl. Bohužel se nikde neobjevil, kvůli chybě v komunikaci reklamní agentury.Foto: Deník/Jan Buriánek

Předvolební třenice na Chebsku pokračují. Společnost Rengl, s.r.o., totiž nevylepila objednané předvolební plakáty strany Koalice pro Cheb. Strana uvažuje o podání trestního oznámení. Společnost Rengl chybu přiznala, ale odmítá, že by šlo o předvolební boj některé z protistran. Koalici pro Cheb tvoří společné hnutí stran Nezávislí, Strana zelených a KDU-ČSL.

„Budeme si stěžovat jako koalice. Podáme trestní oznámení na maření voleb a i na podvod," uvedl Milan Mikuš z KDU-ČSL. „Objednávku výlepu 32 letáků jsme u společnosti provedli již 16. června. To, že se někde stala chyba, jsme zjistili až poté, co měly letáky být ve městě umístěné, ale nikdo z nás je na domluvených místech neviděl," popsal rozhořčeně Milan Mikuš.

Členové strany neváhali a ihned kontaktovali společnost Rengl. Tam jim však oznámili, že mají letáky špatný rozměr.

„Poté, co jsem se do společnosti dovolal, mi jejich pracovnice sdělila, že letáky nebyly vylepené proto, že máme špatný formát plakátu," vylíčil Tomáš Kubát ze Strany zelených. Problém prý byl v tom, že plakát byl naležato. To však další členové strany odmítají.

„Jejich argument, že máme netypický plakát, není pravdivý. Jiné strany mají také stejný formát, jako jsme měli my, a na reklamních plochách se nachází," zdůraznil Milan Mikuš.

I přes tento nedostatek však firma slíbila, že chybu co nejdříve napraví.

„Řekli mi, že se pokusí s formátem plakátu něco udělat a že nově budou letáky vylepené 28. září," informoval Tomáš Kubát. „Avšak ani v tento den se tak nestalo, a tak jsem opět telefonoval do společnosti Rengl, kde mi řekli, že nebude plakát vylepený, že na to není místo, protože jsou všechna obsazena, což považuji za nepřípustné," sdělil Tomáš Kubát.

Straně nejde vůbec o to, o kolik peněz tímto nedopatřením přišla.

„Nepovažujeme za podstatné, že jsme přišli o tisíce korun, ale že jsme absolutně ztratili regulérnost v těchto komunálních volbách," sdělila Gabriela Licková z Nezávislých. „Koukala jsem se, jaké zkušenosti mají s touto společností i v jiných městech, a našla jsem, že problémy s ní měly firmy i v jiných městech," dodala Gabriela Licková.

„O nevylepení letáků pro Koalici pro Cheb víme a velmi nás to mrzí," sdělil majitel společnosti Jaroslav Rengl. „Telefonicky jsme poškozenou stranu informovali o tom, že letáky nebudeme moci vylepit, protože máme přeplněná místa," vysvětlil Rengl. A kde se tedy stala chyba? „Potíž je v tom, že nastal problém při komunikaci mezi sběrným místem objednávek v Chebu a na centrále v Liberci. Objednávka zmíněné strany ležela na stole v Chebu a na centrále o ní nikdo nevěděl. S jistotou mohu říct, že se však nejednalo o žádný předvolební boj. Už jsme učinili opatření, aby k takovým případům nedocházelo," dodal Jaroslav Rengl.

Autor: Jan Buriánek

6.10.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační fotografie.

OTÁZKA PRO: Jana Kuchaře, starostu Františkových Lázní

Ilustrační foto.

Nebyli to migranti. V lázních se ubytovali pouze pracanti

Další napadení záchranářů

Plesná - K dalšímu napadení záchranářů došlo v Karlovarském kraji. Tentokrát se terčem útoku stala výjezdová skupina z Lubů.

Přepadení seniorky mladíkovi nevyšlo, tak šel vykrást auto

Cheb - Pěkné kvítko asi bude osmnáctiletý mladík. Ten během jednoho dne stihl přepadnout seniorku a ještě vykrást auto.

Denní psychoterapeutický stacionář funguje jeden rok. Je jediný v kraji

Ostrov - Denní psychoterapeutický stacionář už téměř rok funguje v ostrovské nemocnici. Vysoce odborné a specializované pracoviště, které je jediné svého druhu v Karlovarském kraji, rozšiřuje ambulantní péči o pacienty potýkající se s různými psychickými problémy a nemocemi.

VOLBY 2017: Na Chebsku žádný vážný problém nenastal

Cheb - Žádosti o přenosnou volební urnu, dotazy členů volebních komisí i různé problémy musí během voleb vyřešit volební dispečink.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení