Řidiči tak nechávají svoje auta stát, kde se dá. Ne vždy si ale uvědomí, že tak mohou zabránit průjezdu vozidel integrovaného záchranného systému. Jak vypadá aktuálně situace v Chebu, chtějí už brzy zjistit strážníci, hasiči a policisté.

„Parkování ve městě je stále narůstající problém. Je nedostatek parkovacích míst, proto lidé nechávají často svá vozidla zaparkovaná na místech, která k tomu nejsou určena. Tím zamezují plynulou průjezdnost komunikací tak, jak je uvedeno zákonem o silničním provozu,“ uvedla Andrea Lokingová, z oddělení prevence kriminality Městské policie Cheb.

Nové podzemní kontejnery vyrostly na chebském náměstí Náměstí Krále Jiřího.
Nepořádek mizí. Podzemní kontejnery se osvědčily

„V případě mimořádné události je nutné zajistit rychlý, bezpečný a bezproblémový průjezd vozidel složek integrovaného záchranného systému k místu zásahu. Je lépe po zaparkování vozidla udělat pár kroků navíc než zablokovat cestu těm, na které v těžkých chvílích nejvíce spoléháme. Proto vždy pamatujme, že naše špatně zaparkované vozidlo může způsobit vážný problém třeba při záchraně lidských životů,“ upozornila.

Už brzy se ukáže, jaká je momentálně situace ve městě. „Městská policie Cheb se společně s hasičským záchranným sborem a Policií ČR Karlovarského kraje chystá v nejbližší době prověřit průjezdnost ulic na území města Chebu,“ potvrdila Andrea Lokingová. 

Dopravní nehoda.
Narazila do sloupu