„Tuto dominantní stavbu nechal postavit začátkem 20. století Gustav Lev," informoval ašský starosta Dalibor Blažek. „Vím, že společnost, která budovu hotelu Lev koupila, se chystá realizovat udržovací práce nemovitosti, protože ji k tomu vyzval stavební úřad. Začít se má právě od střechy, která je v nejkritičtějším stavu. Celá akce však spadá pod stavební úřad čili pod státní správu a pro mě je v tuto chvíli potěšující informace, že se u této budovy konečně hnou ledy."

Nemovitost stojí v centru města hned vedle vchodu na pozemky ašského gymnázia. Někteří studenti, kteří tudy pravidelně chodí do školy, si stěžují na stav střechy hotelu a říkají, že je často ohrožuje.

„Ze střechy hotelu padá plech. Pro kolemjdoucí to může být velmi nebezpečné a nemyslím tím jen nás studenty," vyjádřila se studentka ašského gymnázia Alexandra Juříková.

Podle několika místních občanů je na budově potřeba opravit také fasádu. Říkají, že budova stojící v centru města nedělá Aši dobrou vizitku pro turisty a ty, kteří městem jen projíždějí.

(wun)