Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Střední školy se rušit nebudou

Aš, Karlovarský kraj –Zlepšit kvalitu středních škol mají také povinné přijimací zkoušky pro žáky devátých tříd.

30.11.2010
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: Deník/Karel Pech

Čtyři střední školy, které chtělo vedení Karlovarského kraje zrušit, budou nejspíše zachovány. Radní doporučili zastupitelům kraje, aby na jednání, které se koná 9. prosince, hlasovali pro zachování škol.

„Kraj si ale stanovil pravidla, kterými se ředitelé všech škol budou muset řídit,“ konstatoval hejtman Josef Novotný. Tato pravidla platí pro ředitele Gymnázia a střední odborné školy v Aši, Obchodní akademie v Chodově, Střední průmyslové školy v Lokti a Střední odborné školy a odborného učiliště v Nejdku. Problémem škol v Karlovarském kraji je především úbytek žáků, nízká kvalifikovanost učitelů a celkově klesající úroveň vzdělávání. Což dosvědčují také výsledky v maturitách nanečisto, kde studenti z kraje skončili na posledním místě v republice.

„V poslední době se snížila kvalita studentů. Tohle je cesta, jak školy roztřídit, protože ty dobré školy dostatek žáků přilákají. Také se ovšem může stát, že některé školy studenty nepřilákají a zaniknou,“ řekl krajský radní Jaroslav Bradáč.

Žáci devátých tříd budou dělat přijímací zkoušky, což v posledních letech nebylo pravidlem. Na střední školu by se také neměli dostávat studenti se čtyřkami. „Věřím, že více rodičů dá své dítě na učební obor,“ řekl hejtman kraje Josef Novotný.

Zpráva, že kraj školy nezruší, potěšila také zástupce Střední odborné školy v Nejdku. „Návrh představitelů Karlovarského kraje nerušit čtyři školy je dle mého názoru pozitivní z několika důvodů. Žáci končící docházku vzákladní škole budou přijímacími zkouškami více motivováni k častějšímu otevírání učebnic, budou-li chtít navázat školní docházku studiem maturitního oboru,“ uvedl Josef Dvořáček, ředitel školy v Nejdku.

„Domnívám se, že návrh je tou nejlepší volbou pro zvýšení vzdělanosti vkraji, kterou, vzhledem ke konkurenceschopnosti českých pracovních sil, musíme neustále zvyšovat. Také si myslím, že se nebude zvyšovat odliv lidí z kraje. Střední školy byly, jsou a budou centry vzdělanosti a dnes začínají být významnými partnery firem a měst. Vznikají zde spádová rekvalifikační centra. Proto rozhodnutí představitelů krajského úřadu vítám,“ dodal k rozhodnutí ředitel školy.

Autor: Jakub Kopřiva

30.11.2010
SDÍLEJ:
Záběr z kamery vozidla

Tasili zbraň. A tajní policisté jsou teď proto trestně stíhaní

Karlovarský pilot Petr Kopfstein z Team Spielberg skončil v celkovém pořadí Red Bull Air race Masters Class na pátém místě.

Red Bull Air Race: Karlovarský pilot Kopfstein v Masters Class v TOP5

Vzácné poklady na vlastní oči

Zámek Kynžvart - Honosnou šavli knížete Metternicha, rozsáhlou numismatickou sbírku, kroniku města Chebu a mnoho dalších vzácných pokladů mohou vidět návštěvníci zámku Kynžvart.

Svátek oslaví koncertem

Cheb - Vedení města Chebu chystá koncert k 99. výročí vzniku samostatného československého státu. Slavnostní koncert se uskuteční v sobotu 28. října od 19 hodin v Západočeském divadle v Chebu.

Policisté zachránili život mladé dívce

Mariánské Lázně – Čest mottu pomáhat a chránit udělali policisté Jakub Mareš a Vojtěch Procházka. Ti zachránili život třináctileté dívce.

Naši prvňáci už ve středu v Chebském deníku, představíme prvňáčky ZŠ Hazlov

Chebsko - Ve středu 18. října najdete v Chebském deníku prvňáky – ZŠ Hazlov.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení