Ve škole je bomba. Papírek takového znění se objevil ve středu ráno na toaletách Střední zdravotnické školy v Chebu.

Ředitel školy Zdeněk Hrkal okamžitě reagoval přivoláním policie a evakuací žáků.

„Přijeli policisté se psy, prohledali celou školu a nic nenašli. Ale nechtěl jsem ponechat nic náhodě,“ uvedl. Byl velmi rozhořčen jednáním autora textu.

„Doufám, že bude vypátrán a potrestán,“ řekl. Kromě trestního stíhání za šíření poplašné zprávy jej čeká i vyloučení ze školy. Potrestáni ale budou také ostatní nevinní žáci, protože zmařené vyučování si budou muset nahradit. „Výuku nahradíme ve čtvrtek před Velikonocemi, kdy měli mít studenti volno,“ dodal ředitel.

Celý prostor okolo Hradební ulice, kde se škola nachází, uzavřely na celé dopoledne policejní pásky. V ohrožení byli i žáci 4. Základní školy. Podle slov sekretářky vedení školy o ničem nevědělo až do doby, kdy jim policisté přišli oznámit, co se děje. Pak čekali zástupci ZŠ na další pokyny.

„Z budovy střední školy se evakuovalo asi 250 lidí včetně personálu,“ uvedla chebská policejní mluvčí Martina Hrušková. „Celou školu policisté fyzicky prohledali se speciálně cvičeným psem na vyhledávání výbušnin. Lístek s textem je nyní předmětem dalšího zkoumání,“ sdělila.

Pachatel se dopustil přečinu šíření poplašné zprávy a podle kvalifikace trestného činu mu hrozí dvě léta odnětí svobody.