Už podesáté se děti i dospělí z Dolního Žandova sešli na náměstíčku pod kostelem, aby společně slavnostně rozsvítili vánoční stromeček.

„Poprvé jsme ale začali koncertem v kostele,“ uvedla starostka Eliška Stránská. „Vystoupil zde místní sbor pod vedením učitelky Lenky Kudláčkové. Bylo to doopravdy krásné a každému doporučuji, aby se přišel příští rok podívat.“

Poté už se všichni přesunuli k vánočnímu stromu. Čertí básničky a vánoční písně tu návštěvníci slyšeli z úst dětí z mateřské školy v Dolním Žandově pod vedením Evy Strejcové.

„Jako každý rok, tak i letos z Chebu přijely mažoretky. Těm tentokrát patří nejen můj mimořádný obdiv, protože byla opravdu hrozná zima a ta děvčata to musela vydržet jen v halence a sukni,“ řekla Stránská.

Po vystoupení si všichni společně zavolali Mikuláše, který přijel v kočáře a s sebou měl své pomocníky, čerty a anděla.

„Málem jsem skončil v pytli,“ smál se osmiletý Tomáš. „Nakonec jsem slíbil, že se polepším a balíček jsem dostal. Jestli budu hodný? Teď určitě a potom nevím, jestli to zvládnu.“

Po nadílce čekalo na přítomné ještě jedno překvapení. „Letos jsme se rozhodli, že přidáme ohňostroj. Myslím, že se nám povedl a celé odpoledne bylo hezkým, i když chladným zážitkem,“ dodala Stránská.