Už 170 krát vyjížděli dnes hasiči Karlovarského kraje kvůli silnému větru, který stále neopustil Karlovarský kraj. Na mnoha místech popadaly stromy na silnice, ale i v obytných částech měst a obcí či na železniční koleje. Krátce po poledni dokonce vyjížděli hasiči na D6, kde spadl strom na komunikaci v úseku u obce Hory. "V Kraslicích spadl strom na pěší zónu. V Kynšperku na chodník. Ve Valech na koleje a dokonce začal hořet," informoval mluvčí hasičů Martin Kasal.

Velké štěstí měl školní výlet v Dolních Nivách, strom tam spadl na autobus. "Bylo v něm čtyřicet děti na školním výletě. Událost se naštěstí obešla bez zranění," řekl Martin Kasal. V Hroznětíně a Mezirolí spadly stromy na chaty, v karlovarských Tuhnicích na mateřskou školku. Strom během dopoledne spadl na auto s řidičem ve Stráži nad Ohří, ke kterému přijeli záchranáři. Vyžádali si asistenci hasičů, protože muž byl ve vozidle zaklíněn. Po příjezdu hasičů už ale nebyla jejich pomoc potřeba.

Nebezpečí nehrozí jen od stromů, ale vítr uvolňuje i plechy na střechách. V Karlových Varech se utrhla římsa a hrozila pádem do ulice. V mariánskolázeňských Úšovicích se utrhla část střechy domu. Část plechové střechy se uvolnila ve Stráži nad Ohří, v Plesné, v Ostrově i Sokolově, v karlovarské Staré Roli padaly uvolněné plechy přímo dolů.

Na mnoha místech popadané stromy zablokovaly komunikace, buď částečně a nebo úplně. "Silnice byla například neprůjezdná ve Skalné, v Horním Slavkově, Žluticích, Lomnici, v Dolním Žandově či Krásném Lese. Těch míst bylo opravdu mnoho," uvedl mluvčí hasičů.

"Situace se pomalu uklidňuje. Hlášení dostáváme čím dále méně, už to není tak intenzivní. Naštěstí se všechny události obešly bez zranění," uzavřel mluvčí krátce před čtvrteční 17. hodinou.