VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Stromy prý ustupují autům

Cheb - Někteří Chebané tvrdí, že se kácí stromy kvůli parkovištím. Město s tím nesouhlasí

11.8.2009
SDÍLEJ:

Rekonstrukce Palackého ulice v ChebuFoto: DENÍK/ Vladimír Kučera

Parkovacích míst je v Chebu nedostatek. Někteří lidé mají pocit, že parkovištím ustupují stromy. A to se jim nelíbí.
„Aby se člověk žijící od mládí v Chebu dostal do zajetí smogu a aut, musí žít ve městě, kde zákonní zástupci nedbají na to, aby lidé žili v lepším životním prostředí, aby mohli dýchat zdravější vzduch,“ napsala redakci Kristýna Kubová z Chebu. „Místo, aby se vysazovalo více zeleně, budou se kácet stromy a dělat v těsné blízkosti domů nová parkoviště,“ mluvila o budování parkoviště v okolí ulic Palackého a Obětí nacismu.
Úředníci se brání. „V otázkách kácení je náš odbor životního prostředí skutečně přísný,“ uvedla mluvčí chebského městského úřadu Martina Kuželová. Podle mluvčí odbor povoluje vykácet stromy opravdu jen v nezbytně nutném rozsahu. „U stavebních akcí pak odbor zkoumá, zda stromy záměrům opravdu brání, a vždy ukládá náhradní výsadbu,“ popisovala. K postupnému kácení suchých lip dochází třeba v ulici Obrněné brigády. „Také zde se plánují nová stromořadí,“ podotkla mluvčí. Výsadba je v tomto případě vázána na nový chodník. „Při nedávné rekonstrukci Palackého ulice se nekácelo,“ oponovala mluvčí radnice. „Má-li pisatelka na mysli úpravy dvorního traktu ulic Palackého/ Riegerova, pak se jedná o zásah provedený odbornou firmou s cílem vytvoření dlouhodobě stabilní zeleně vhodné pro dané prostředí,“ vysvětlovala Martina Kuželová a dodala: „Cheb dělá pro zeleň opravdu maximum a oproti jiným městům České republiky je to i vidět.“ Na péči o stávající zeleň a výsadbu nové je letošním městském rozpočtu vyčleněno 19 milionů korun. Keře se opět vysazují například v ulici Matěje Kopeckého, kde finišují práce na novém chodníku. Ke konci roku přibude v Evropské ulici osázený zelený pás, oddělující hlavní komunikaci a chodník. Na mnoha místech, nejen vjezdech do města, jsou nově vysazené květiny.
Někteří jsou se zelení spokojení. „Mně přijde, že se Cheb zelená a kvete docela dost,“ uvedl Jan Marek z Chebu. „Podle mého názoru se zde situace během uplynulých tří let změnila dost k lepšímu. A to, že se pokácejí staré stromy, ještě neznamená, že nepřibudou nové,“ dodal Cheban.

Autor: Václava Simeonová

11.8.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Vánoční trhy v Chebu mají stále, co nabídnout.
6

Největší vánoční trhy v kraji stále mají co nabídnout, zajímavý program

JEDNÍM z česko- německých projektů je také obnovení tratě  z Aše do Selbu.

Týdny přátelství budou ve znamení festivalů

Podívejte se: zde všude dnes večer společně zazpíváme koledy

Západní Čechy – Tradice se díky Deníku rozšířila na 600 míst v celé republice.

Švagři ovládli českou slamovou scénu

Sokolov – V pražské MeetFactory se uskutečnilo finále Mistrovství ČR ve slam poetry (specifický styl básnického přednesu, jehož podoba není přesně ukotvena jasnými pravidly, v principu ale platí, že přednes musí být natolik sugestivní, jímavý či zábavný, aby dosáhl největšího ohlasu v publiku).

Varský sbor zpíval dárcům krve

Karlovy Vary - Dárci krve měli odběry veselejší. 

Napadli ho policisté. Mluvil s médii, tak nesmí do spisu

Karlovy Vary, Plzeň – Žádným trestem, ale stížností na Generální inspekci bezpečnostních sborů (GIBS) v Plzni zatím pokračuje tříměsíční vyšetřování dvou policistů, kteří v Plzni koncem září brutálně napadli řidiče z Karlových Varů a bez toho, aniž by se legitimovali policejními odznaky jej častovali vulgárními nadávkami a mířili na něj pistolí.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT