Třicet let rostly u dětského hřiště v chebské části Podhrad čtyři jehličnaté stromy. V neděli nad ránem se ale někomu znelíbily a tak je brutálně zdevastoval motorovou pilou.

„V sobotu večer se zde ještě konal nohejbalový turnaj. Stromy asi někomu moc překážely, tak je chvíli po půlnoci naříznul“ uvedl Martin Vrátník z Chebu.
„Přitom bylo úplně zbytečné je tak barbarsky podřezávat. Pokud někomu vadily při volejbalu nebo nohejbalu, stačilo jen posunout středové sloupky a tím i celé hřiště,“ poznamenal smutně.

Podle našeho zjištění tak neznámí vandalové zničili čtyři stromy – dva smrky a dvě borovice staré zhruba tři desítky let. Celé hřiště je majetkem města.
„Bohužel už pro tyto stromy neexistuje šance na záchranu. Jeden z nich je tak hluboko naříznutý, že hrozí nebezpečí jeho pádu,“ reagoval včera na náš dotaz vedoucí odboru životního prostředí chebské radnice Jan Peták. „Musíme proto všechny čtyři jehličnany porazit,“ dodal. Obvod jejich kmenů se ve výšce 130 centimetrů pohybuje od 70 do 95 centimetrů.

Vzhledem k tomu, že hodnota stromů se pohybuje v desetitisících, případem se bude zabývat i policie.
„Kromě ekologické újmy lze vyčíslit i cenu okrasných jehličnanů. Ta podle odhadu činí 30 až 50 tisíc korun. Přesnou cenu určí znalecký posudek,“ zdůraznil Peták.

Podle něj v minulosti nikdo nežádal o případné povolení k pokácení těchto stromů.