Originální výlohy i interiér by mohlo mít v budoucnu mariánskolázeňské infocentrum. Podobu navrhnou studenti umělecké školy Art&Desing Institutu. Svoje návrhy představí už v lednu.

„Studenti tak budou mít možnost navrhnout exteriér i interiér reálné budovy s reálným provozem, která právě vstupuje do rekonstrukce. Bude to jejich úkol v rámci semestrální práce, a ještě je čeká odměna,“ informovala ředitelka Kulturního informačního střediska Mariánské Lázně Barbora Tintěrová. „Několikrát jsme se setkali s kritikou ohledně venkovního vzhledu infocentra, hlavně výloh. Snažili jsme se je měnit podle sezóny, ale vzhledem k tomu, že na tohle nejsme odborníci, rádi si necháme poradit,“ řekla.

V lednu pak studenti představí svoje návrhy členům Komise cestovního ruchu a lázeňství.

„Doufám, že se jedná o první krok v dlouhodobé spolupráci,“ uvedla ředitelka vysoké umělecké výtvarné školy Jana Horáková při podpisu dohody o spolupráci mezi oběma institucemi. „Do budoucna plánujeme zapojit studenty do tvorby konceptu kavárny v domě Chopin nebo památníku Fryderyka Chopina.“

Mariánskolázeňské infocentrum sídlí v domě Chopin, ve kterém začala rozsáhlá rekonstrukce za několik desítek milionů korun.

Ilustrační foto.
Nejnižší mzdu má v republice opět Karlovarský kraj