Několik studentů zůstalo uvězněno ve svých třídách, když v budově Střední zdravotnické školy v Chebu vypukl požár. Naštěstí se jednalo o cvičení, které mělo prokázat jak připravenost školy na evakuaci, tak Hasičského záchranného sboru Cheb k zásahu.

„Hrozný,” okomentovala stručně svůj sestup z třetího patra studentka Klára. K evakuaci jedenácti dívek totiž hasiči použili plošinový žebřík. Její spolužačka Lenka zažila doslova peklo. Jak přiznala, trpí závratí a na plošinu se nesmírně bála vylézt. „Hrozně se bojím,” řekla. Moc jí nepomohlo, když slyšela ve vysílačce hasičů varování, aby někdo nespadl.

Studentky o patro níž slézaly po normálním žebříku. „Dobrý, ale je mi zima,” poznamenala jedna z dívek dole pod žebříkem.

Zbytek žáků, který se stihl evakuovat, se shromáždil na dvoře školy. Jak se ale při tomto prověřovacím cvičení ukázalo, mohl by vzniknout problém s kontrolou, zda jsou žáci všichni.

„Už neexistují papírové třídní knihy, jen elektronické, takže vyučující nemá možnost zkontrolovat přesně, zda má všechny žáky. Teď si je učitelé spočítali, ale do budoucna musíme učinit taková opatření, abychom byli na podobné situace lépe připraveni,” uvedl ředitel školy Zdeněk Hrkal. „Například bude v každé třídě viset jmenný seznam žáků,” uvedl jednu z možností.

Cvičení se ve škole provádí pravidelně každý rok.