Akci pro studenty připravuje už řadu let manažer chebského gymnázia Miroslav Stulák.

Mezi studenty v průběhu dne zavítali moderátorka a novinářka Světlana Witowská, slavní hokejisté a mistři světa Jan Klapáč a Radim Vrbata, herec Marek Adamczyk, rektor Karlovy univerzity prof. MUDr. Tomáš Zima, DrSc., a na závěr přednosta 3. chirurgické kliniky 1.LF UK a FN Motol prof. MUDr. Robert Lischke, Ph.D.

„Se Světlanou Witowskou se diskutovalo především o práci v médiích. Moderátorka se se studenty podělila o velmi zajímavé informace, popsala, jak funguje natáčení ve virtuálním studiu, a jako perličku zmínila proces líčení moderátorek. Dále studentům vysvětlila rozdíly mezi komerční a veřejnoprávní televizí,“ sdělila studentka Lucie Jakubíková.

Světlana Witowská například podotkla, že ze všech moderátorů zpravodajství České televize má asi nejméně času, protože se musí navíc starat o dvě děti.

Další osobností, která se studentům zmíněných škol představila, byl mistr světa v hokeji z roku 1972 a také dědeček olympijské vítězky Ester Ledecké a známého malíře Jonáše Ledeckého Jan Klapáč. „V upřímné besedě se s námi podělil o své bohaté zkušenosti ze světa sportu. Sdělil nám i svůj názor na současnou situaci ve sportu, z nějž se podle něj vytrácí radost a smysl pro fair play, protože peníze často hrají dominantní roli. Přítomné mladé lidi poučil, že prohru nemají vnímat negativně, důležité je uvědomit si chybu, čímž může prohra člověka i posunout,“ poznamenal další student Vojtěch Úlovec.

Třetím hostem byl bývalý reprezentant České republiky v ledním hokeji a mistr světa z roku 2005 Radim Vrbata. Ten za účastníky setkání dorazil z Mladé Boleslavi, kde v současné době působí jako trenér hokejové mládeže. „Ačkoliv odehrál jako jeden z mála českých hokejistů ve slavné kanadsko-americké NHL přes 1000 zápasů, působil velice skromně a pokorně. Do Ameriky odešel za svým hokejovým snem v pouhých 17 letech a zejména v počátečním období měl značné problémy s nedostatečnou znalostí anglického jazyka, proto často zvažoval návrat domů,“ dodala studentka Nina Peterková.