Devítičlennou mládež z různých koutů světa přivítal i starosta Chebu Jan Vrba společně s místostarostou Pavlem Pagáčem. “Je to rozhodně zajímavé. Mimo toho, že si studenti vytvoří svůj hudební nástroj, tak cestují po okolí, což je pro nás velký přínos. Veškeré světově zaměřené výměnné pobyty jsou totiž na všech stranách prospěšné. Studenti jsou opravdu z celého světa. Směsice je pestrá. To je to, co chebský Rotary klub běžně dělá, je to taková služba mládeži. A české děti zase jezdí do zahraniční, z toho máme radost. Je fajn, že mladí zažijí něco jiného, nevšedního a především se jim rozšíří obzory,” sdělil starosta Chebu Jan Vrba.

Táborníky na radnici doprovázeli další členové Rotary klubu v čele s novým prezidentem klubu Martinem Humlem. Čtrnáctidenní program je zaměřený na výrobu hudebních nástrojů, poznávání regionu, nebude chybět ani návštěva Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech a spousta sportovních a poznávacích událostí.

Josef Dvořák pobavil publikum v Mariánských Lázních
OBRAZEM: Josef Dvořák pobavil publikum v Mariánských Lázních

“Je to čtvrtý mezinárodní kemp. Jako jedni z mála klubů jej provozujeme v rámci výměny mládeže. Kemp je výjimečný v tom, že účastníci z celého světa vyrábějí z polotovaru kytaru nebo housle, což je světově unikátní. Máme tady mladé studenty ze Španělska, Taiwanu, Švédska, Dánska, Turecka, Litvy. Jedná se o devět mládežníků, kteří jsou rozdělení do dvou skupin. Takže z celého kempu vzejde pět houslí, čtyři kytary,” vysvětluje garant kurzu a past prezident Rotary klubu Jan Pátek.

Na celém procesu se podílejí lektoři houslařské školy, organizaci má na starosti Integrovaná střední škola Cheb ve spolupráci s Rotary klubem. Studenti jsou ubytovaní v rotariánských rodinách.